Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Mailis Pokk. Foto: Hendrik Osula.

Mailis Pokk: Audentes valmistas mind profispordiks suurepäraselt ette

12.02.2020

Eesti üks viimaste aastate edukamaid naiskorvpallureid Mailis Pokk peab käesoleva hooaja põlve ristatisideme vigastuse tõttu täies pikkuses vahele jätma. 2018. aastal Kelterni klubi ridades Saksamaa meistriks kroonitud eestlanna peab enda arengu juures väga oluliseks Audentese Spordigümnaasiumist saadud kogemust.

Pokk õppis ja treenis Audenteses aastatel 2008-2011. Tema hinnangul oli õppetöö ja treeningud väga hästi korraldatud. „Tunniplaani sisse on paigutatud treeningaeg ja õpetajad mõistavad võistlustel osalemist ja sellepärast tundidest puudumist,“ meenutab 27-aastane Eesti koondise ääremängija.

 

Audenteses legendaarse Jaanus Levkoi käe all korvpalli mänginud Poki sõnul oli spordigümnaasium keskkonna poolest hea koht arenemiseks.

 

„Alustame kasvõi treeningtingimustest – võimalik on treenida nii pallisaalis, kergejõustikuhallis, jõusaalis kui ujulas. Kõik on omavahel väga hästi ühendatud.

 

Samuti on sul olemas lisajõud, nagu füsioterapeut, arstid, ühiselamu, spordipsühholoog ja taastumisvahendid. Sinu ümber on sportlased, kes kõik on sihikindlad ja edule orienteeritud. See motiveerib kõvasti,“ kirjeldab Tartust pärit korvpallur ja lisab, et sarnaselt spordile on Audenteses kõrged ootused ka õppimise osas. „Õppimine ei saa tahaplaanile jääda, need kaks asja käivad käsikäes.“

 

Pokk usub, et just spordigümnaasiumist saadud karastus lihtsustas tema profisporti siirdumist. „Esiteks andsid need kolm aastat mulle suure pagasi iseseisvust kaasa, teiseks sain teada, mida tähendab profisportlase treeningrütm – see oli Audenteses väga sarnane sellega, mis mind esimesel välishooajal Wasserburgis ees ootas. Kellel on siiras soov ja tahtmine edaspidi tippsportlasena karjääri teha, siis Audentes on õige koht ettevalmistuseks.“

 

2020/2021 õppeaastaks saab Audentese Spordigümnaasiumisse kandideerida kuni 15. veebruarini. Kandideeri SIIN! 

 

Sulge

Ülekanded