Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Priit Lehismets. Foto: Hendrik Osula.

Kes on koondises videovend, pullimees ja mõmmik? Priit Lehismets teab vastuseid

19.02.2020

Eesti korvpallikoondise füüsilise ettevalmistuse treener ja füsioterapeut Priit Lehismets on rahvusesinduse juures töötanud juba kümmekond aastat. Palusime Lehkal iseloomustada homme algava EM-valiksarja rahvusmeeskonna mängijaid. Vahemärkusena tasub mainida, et lõunapausiks oli Priidul hommikune jooksuring juba tehtud ja koondisega esimene saalitrenngi seljataga.

Henri Drell

 

Kui ma teda esimest korda koondise trennis kohtasin, tuli ta kohe minu juurde ja ütles: „Teeme Gruusias pulli ka?“ Mis sellest, et ma teda tol ajal ei tundnudki. Ta on ehe mängumees. Isegi kui ta räägib midagi tõsiselt ei tasu seda tõena võtta. Drell tahab väga korvpalli mängida, teda muu väga ei huvita. Mingid kummilindid ja asjad võib ära unustada, andke talle pall kätte ja mehe nägu läheb särama.

 

Sander Raieste

 

Ülinormaalne vend. Kõik harjutused teeb alati perfektselt ära. Koondise eest on ta väga hästi mänginud ka. Väga osav, kiire ja kehaliselt tugev. Samuti on ta ka väga viisakas ja väljapeetud. On näha, et kodune kasvatus on olnud korralik.

 

Kaspar Treier

 

Meie mõmmik. Alati kui otsa vaatab on ta nunnu näoga. Võiks tigedam olla.

 

Rain Veideman

 

Veidekas on Veidekas. Tal pole kunagi mingit häda. Koondises pole tal kunagi midagi viga olnud. Ei vingu, ajab oma asja ja on tõeline võitleja.

 

Rait-Riivo Laane

 

Koondises on kolm lühikest: Taivo (Väärsi, koondise arst, toim.), Laane ja siis olen mina. Ma olen õnnelik, et mul on kaks tükki seljataga. Eks lühikesed hoiavad ikka kokku kui terve mansa on kahemeetrised. Laane on tööloom. Kui sulle ikkagi pikkust pole antud, siis pead tööd tegema, et pikkade vahel hakkama saada.

 

Martin Dorbek

 

Kõik apsakad filmib üles! Ta on meil see videovend. Kui tema telefoni otsingusse kirjutada Priit Lehismets, siis tuleb sealt ikka hirmus palju materjali. Kui jõulud tulevad siis ta monteerib mind kuhugi kuuse alla. Ühe korra leidis ta saalist õhupallid ja palus, et ma võtaksin need kätte. Pärast nägin videot, kus ma lendasin koos õhupallidega. Kui ta korvpallurikarjääri lõpetab siis ta raudselt läheb kuhugi reklaamitööstusesse videosid lõikama.

 

Kerr Kriisa

 

Kriisa on kõva vend. Reisdes on bussis meil kõigil oma kindel istekoht. Astusin bussi ja näen, et Kriisa istub üksinda viimases pikas reas. Siis mul tuli meelde, et Vamm (Kerri isa Valmo, toim.) istus omal ajal samamoodi.

 

Siim-Sander Vene

 

Ta hoolitseb enda eest nii palju kui võimalik. Väga professionaalne ja tõeline korraarmastaja. Ta kasutab teipimisel alati kannapatju, et ära ei hõõruks. Mäletan, et ühes koondise aknas ma valmistusin tema jaoks eraldi ette ja kõik mis vähegi võimalik olid olemas – vibrarullid, teibid, alusteibid, pehmendused. Kolmandal päeval said mul muidugi need padjad otsa ja siis sain loomulikult kohe puid alla.

 

Kregor Hermet

 

Kõva võitleja. Tema on see pudelite ja rätikute loopija. Keegi peab selline ka olema, kes emotsiooni näitab. Ta on meil selline plahvataja.

 

Rauno Nurger

 

Vaikne ja kohusetundlik sell. Läheb õigel ajal magama, võtab korralikult toidulisandeid ja teab mida teeb. Tundub, et tal on väga kõrged sihid.

 

Janari Jõesaar

 

Ta on viimasel ajal hakanud enda kallal rohkem vaeva nägema. VTB liigas ilma tööta selliseid mänge ei näita. Talle on looduse poolt väga palju antud. Aga nagu me kõik ütleme: Jõss on Jõss.

 

Tanel Kurbas

 

Muidu vaikne vend, aga kui ta killu paneb siis väga õigel hetkel. Ta on sel hooajal räigelt heas vormis. Ma arvan, et ta annab koondisele ka väga palju juurde.

 

Kristjan Kitsing

 

Kitsing on üks mu lemmikuid! Temaga on lust tööd teha – ta teeb kõik ära, mida talle ütled. Ülimalt intelligentne mängija. Sel hooajal nägin esimest korda, kuidas ta viskas pudeli jalge vahelt läbi, sest ta oli nii tige. Üldjuhul suudab ta aga väga hästi oma emotsioone kontrollida. Väga loodan, et järgmisel hooajal mängib ta mõnes eriti kõvas klubis.  

 

Kristian Kullamäe

 

Normaalne satsivend. Muidu pigem tagasihoidlik aga kui sa paned roosa mütsi pähe siis sa pead ikka natuke edev olema. Kui Kristianile õlut pakkuda siis võtab ta pigem piima.

 

 

 

Eesti korvpallikoondis alustab EM-valiksarja juba homme, 20. veebruaril Eesti aja järgi algusega kell 21:15 kui võõrsil minnakse vastamisi Põhja-Makedooniaga. Kohtumisest teeb otseülekande TV6. 23. veebruaril võetakse aga koduses Saku Suurhallis vastu kahekordne Euroopa meister Itaalia. Kohtumine algab kell 19:00 ja pileteid on võimalik soetada Piletlevist

 

Sulge

Ülekanded