Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Koondise kapten Siim-Sander Vene ja peatreener Jukka Toijala. Foto: Hendrik Osula.

Otseülekanne täna TV6-s: Eesti korvpallikoondis alustab EM-valiksarja võõrsil Põhja-Makedoonia vastu

19.02.2020

Eesti meeste korvpallikoondis alustab täna õhtul 2021. aasta EM-valiksarja kui võõrsil kohtutakse Põhja-Makedooniaga. Korvpallikoondise värske peatreener Jukka Toijala usub, et Eesti trumbiks on kiire mäng. 

Koosseis Põhja-Makedoonia vastu on seega järgmine: Siim-Sander Vene (kapten), Kristian Kullamäe, Rain Veideman, Janari Jõesaar, Kristjan Kitsing, Rauno Nurger, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Martin Dorbek, Henri Drell, Sander Raieste, Kregor Hermet.

 

Toijala sõnul tuleb võitmiseks mängida kiiret korvpalli. „Peame oma tempo peale suruma ja mängima agressiivselt. Ma ei taha, et me mängime nö. käsipalli, kus viis meest kaare taga palli söödavad. Vaja on teravust ja läbimurdeid.“

 

Samuti loeb peatreener väikeseks eeliseks sügavamat pinki. „Makedoonia meeskonna põhiraskus langeb kuuele-seitsmele mängijale. Ma tahaks loota, et kõik meie 12 mängijat on täielikult valmis vajadusel liidrirolli võtma.“

 

"Esimesed kaks mängu on väga olulised, neist tuleb maksimum võtta. Valiksari jätkub alles aasta lõpus ja keegi ei tea, millist koosseisu keegi kasutada sel hetkel saab. Mängijatel on uued lepingud, äkki keegi saab Euroliigasse, mis võimalda neil mängida. Usun, et enne viimast valiksarja akent pole meie grupis midagi selge," ütles Toijala.

 

Pall pannakse Skopjes Boris Trajkovski nimelisel spordiareenil mängu Eesti aja järgi homme kell 21:15 ja kohtumisest teeb otseülekande TV6.

Sulge

Ülekanded