Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: FIBA.com

Võidukalt alustanud Toijala: Mängijad näitasid, et nende korvpalli IQ on päris kõrge

21.02.2020

Eesti korvpallikoondis võitis 2021. aasta EM-valiksarja avamängus võõrsil Põhja-Makedooniat 81:72. Oma esimese mängu Eesti rahvusmeeskonna peatreenerina pidanud soomlane Jukka Toijala kiitis mängijate valmisolekut. 

„Esmalt õnnitlused kogu meeskonnale ja vastastele, kes tegid tugeva teise poolaja. Suutsime vaatamata Makedoonia heale rütmile jääda rahulikuks ja hoida survet. Üks võtmekoht oli kindlasti esimese poolaja kaitsemäng vastaste mängujuhi Nenad Dimitrijevikj vastu, kes kahe veerandiga punktiarvet ei avanudki. Teisel poolajal ta muidugi näitas kui hea mängijaga on tegemist,“ kommenteeris Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.

 

Hoolealustele jätkus peatreeneril vaid kiidusõnu: „Mängijad on neli päeva kõvasti pingutanud ja mul nende üle äärmiselt hea meel. Nagu te nägite naudivad nad platsil iga hetke. Kahtlemata hea algus EM-valiksarjale.“

 

Esimesel poolajal oli Toijala sõnul eestlastel ka omajagu õnne: „Vastased viskasid vabadelt positsioonidelt mööda ja tänu sellele suutsime poolajaks haarata 22-punktilise eduseisu. Päris mänguks läks alles kolmandal veerandajal, kuid mängijad näitasid, et nende korvpalli IQ on päris kõrge.“

 

Järgmise EM-valikmängu peab Eesti koondis juba pühapäeval, 23. veebruaril koduses Saku Suurhallis kahekordse Euroopa meistri Itaalia vastu. Momendil on küll mängupääsmed Piletilevist otsa saanud, kuid homme tulevad müüki teise tasandi lisapiletid.

 

Vaata mängujärgset pressikonverentsi täispikkuses siit: 

 

 

 

Sulge

Ülekanded