Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Maik-Kalev Kotsar. Foto: SC Gamecocks

INTERVJUU | Õlaoperatsioonil käinud Kotsar: järgmine eestlane NBA-s olen loodetavasti mina või Drell

24.03.2020

Korvpall24.ee portaalil õnnestus teha intervjuu Maik-Kalev Kotsariga, kelle neli aastat väldanud korvpallikarjäär NCAA kõrgeimas divisjonis palliva South Carolina Gamecocksi eest oleks selle hooaja järel läbi saanud, kuid lõppes ootamatult hoopis koroonaviiruse puhangu tõttu.

Lisaks ookeani taga veedetud aastatele tuleb juttu ka 23-aastase eesliinimängija hiljutisest õlaoperatsioonist ja mõistagi ka tulevikuplaanidest, kuhu kuulub jõudmine unistuste liigasse NBA-sse. Ühtlasi paljastab Kotsar, kes on tema sealne lemmikmängija.

 

Tegid statistiliselt tugeva hooaja ja Sind valiti kagukonverentsi (SEC) parimate mängijate hulka. Mis aitas viimasel aastal taset tõsta?

 

Põhiline asi, mis aitas taset tõsta, oli enesekindlus. Suvel tegin sellega palju tööd, üritasin oma mentaalse valmisoleku igaks mänguks paremaks saada. Eelmine aasta jäigi just enesekindlusest alati puudu – seda oli näha nii vabavisetest ja üleüldiselt visetest kui ka läbimurretest ja agressiivsusest. Kuna suvel sai sellega tööd tehtud, siis sellepärast tuli ka parem hooaeg.

 

Kas sellise statistikaga oled ka NBA skautidele silma jäänud?

 

Arvatavasti olen silma jäänud, aga nendel käib suhtlemine rohkem ikkagi treeneritega. Kuna mängijatega ei tohi otseselt suhelda, siis minul pole isiklikult nendega kontakti olnud. Samas tean, et NBA skaudid on nii mänge kui ka treeninguid vaatamas käinud.

 

Jõudsid hiljuti ümmarguse tähiseni – oled South Carolina eest visanud 1000 punkti. Kui tähtis see saavutus Sinu enda jaoks on ja kuidas seda tähistasid?

 

Loomulikult on auasi olla üks vähestest South Carolina mängijatest, kes on tuhat punkti täis visanud, kui ma ei eksi, siis 46. mängija. Ise väärtustan seda palju, loomulikult oleks väärtustanud NCAA turniirile jõudmist natukene rohkem, kuna see oleks ikkagi meeskonna saavutus ja meeskond tuleb ennekõike. Ega ma seda tegelikult väga ei tähistanud, kuna järgmine päev oli treening, et uueks mänguks valmis saada.

Loe edasi siit >>

Sulge

Ülekanded