Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Suvine 3x3 tänavakorvpall võib alata

15.05.2020

Vabariigi Valitsuse 14. mai otsusega lubatakse alates 18. maist 2020 vabas õhus spordivõistluste korraldamine pealtvaatajateta, kui tegevustes osalejaid on maksimaalselt 100. Siseruumides on lubatud üksnes treeningtegevus, võistlused lubatud ei ole.

Valitsuse otsus tähendab, et suvine 3x3 tänavakorvpallisari võib teatud piirangutega alustada, paraku on Covid-19 jätnud juba oma jälje ka selle suve 3×3 plaanidesse:

  • Ära jäävad Abja-Paluoja, Kääriku ja Võsu etapid.
  • Haljala, Kadrina ja Kohtla-Järve etapid on lükatud edasi.
  • Sisesaalides ei ole võimalik juunikuus 3×3 turniire läbi viia, mis tähendab, et veel selguvad Väike-Maarja ja Kohila turniiride toimumisajad ja -kohad.

 

100 osaleja piirang on tavaetappidele sobiv, kuna eelmisel aastal oli vaid Kanepi 3x3 turniiril üle 100 osaleja. Ka sel aastal on Kanepi etapp plaanis, kuid alates 1. juulist on üritustel juba 1000 osaleja piirang, mis on sobilik ka finaalvõistluseks ehk 8. augustiks planeeritud 3x3 Tallinn Open turniirile, millel eelmisel aastal osales 240 mängijat.

 

Suvise 3x3 tänavakorvpalli Eesti meistrivõistluste sarja registreerimine toimub endiselt PLAY.FIBA3X3.COM lehelt. Eesti Korvpalliliit kinnitab sarjas olevad etapid ja nendel osalemise täpsemad reeglid mai lõpuks kui on selgunud ka FIBA 3x3 tiitlivõistluste kalender.

 

Etappide korraldajad peavad arvestama Vabariigi valitsuse otsusega, millega saab tutvuda allolevatelt linkidelt:

 

Etappide korraldajatel tuleb arvestada mängijate / võistkondade arvu piirangutega, mis tähendab juunikuus maksimaalselt 25 võistkonna osalemist. U13, U15 ja U18 sarjades peavad korraldajad arvestama, et lisandub vähemalt üks treener või lapsevanem. Piirangud kehtestatakse automaatselt kõikidele PLAY.FIBA3x3.COM süsteemis kinnitatud 3×3 etappidele.

Sulge

Ülekanded