Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Rain Veideman. Foto: Siim Semiskar

FOTOD | Korvpallikodus töö käib, esialgu veel eritingimustel

21.05.2020

Eelmisel nädalal alustasid Eesti meeste korvpallikoondise kandidaatide ringi kuuluvad mängijad eritingimustel treeninguid  Nord Cramo Spordihoones ehk korvpallikodus. Peatreener Jukka Toijala loodab, et olukord võimaldab lähiajal alustada ka kontakttreeningutega.

Hetkel teevad korvpallurid individuaaltrenne, korraga toimetab saalis maksimaalselt neli mängijat. Lisaks pallitrennile saavad mängijad treener Priit Lehismetsa juhendamisel tegeleda üldfüüsilise ettevalmistusega. Korvpallikodus treenimine toimub kokku lepitud ajagraafiku alusel ja iga mängija kasutab oma palli. 

 

"Loodame, et olukord paraneb kiiresti ja saame peagi alustada ka kontakttreeningutega. Praegu võtame päev korraga, aitame meestel vormi koguda ja pallitunnetust tagasi saada," kommenteeris koondise peatreener Jukka Toijala, kelle sõnul kuulub rahvusmeeskonna kandidaatide ringi kokku 40 mängijat. 

 

Olukorra normaliseerumisel loodab koondis suve lõpus pidada mõned kontrollmängud. "Kõige reaalsem on, et mängime soomlaste või lätlastega, aga seda loomulikult juhul kui reisimine ja mängimine on ohutu." 

 

Toijala asub alaliselt Eestisse elama järgnevate nädalate jooksul. "Korra lähen veel Soome, et mõned asjad siia tuua, seejärel jään püsivalt Eestisse," lausus soomlane. 

 

Mängijate endi esimesed muljed korvpallikodust on positiivsed.  "Väga tore, et antakse võimalus siin käia ja trenni teha,» ütles Postimehele kogenud mängujuht Sten-Timmu Sokk, kes isa käe all samas saalis üles kasvas. Temaga sama mõtet avaldasid paljud teisedki tänasel treeningul osalenud korvpallurid.

 

"Paljudel on varem suvine töö jäänud selle taha, et pole kusagil käia. Igaüks pole nii hakkaja, et otsib ja leiab ise selleks võimaluse," lisas Sokk.

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded