Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Siim Semiskar.

Jukka Toijala: eesmärk on hakata mängima võitvat mängu

25.05.2020

Eesti meeste korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala oli külas ETV spordisaates, kus rääkis lähemalt korvpallikodu ideest ja rahvusmeeskonna tulevikuplaanidest.

Kas see on sel suvel privileeg, et te saate koondisega võib olla kuid töötada? Tavaliselt rahvuskoondise peatreeneritel sellist võimalust ei ole.

 

Jah, kohe kindlasti. Pean kõigepealt tänama Eesti korvpalliliitu, kes on andnud meile selle võimaluse ja et meil on eelarvet, et sellist laadi tööd sel suvel teha. Ma arvan, et see on suur investeering igatpidi. Sellise programmi ja uue ajastu alustamine rahvuskoondises on meie jaoks väga oluline. See saab olema pikk periood. On mängijaid, kes jäävad meiega kogu suveks ja on korvpallureid, kes on meiega lühemat aega, sest nad peavad oma töökohtadele naasma.

 

Mis on selle suve trennide eesmärk? Järgmised ametlikud mängud saavad toimuma ehk alles novembris. Mille nimel te praegu treenite?

 

Esimese asjana aitame me mängijatel naasta heasse vormi. Mõned neist on istunud kodudes juba paar kuud. See on esimene asi, et alustada kergemalt ja tunnetada korvpalli. Rahvuskoondise seisukohalt üritame laiendada kandidaatide hulka, et aru saada, millist korvpalli me tulevikus soovime mängida. Meil on trennides 30-40 mängijat, testime ka mõningaid nooremaid mängijaid. Ma arvan, et on väga oluline luua selline Eesti korvpalliperekond ja aidata üksteist selliselt.

 

Millist mängu hakkab Eesti korvpallikoondis Teie juhendamisel mängima?

 

Loodetavasti võitvat mängu, see on meie eesmärk. Kui ma vaatan meie mängijaid ja eriti noori andekaid mängijaid, kes tulevad, siis minu silmis on see kiirusele orienteeritud mäng, kus on rünnakul palju ruumi ning pall liigub äärelt äärele. See on stiil, mida ma loodan. Loodetavasti toob see rõõmu ka fännidele.

 

Vaata pikemalt ERR-i videoloost >>>

Sulge

Ülekanded