Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Taavi Jurkatamm. Foto: Siim Semiskar.

Vennad Jurkatammed loodavad teha debüüdi rahvuskoondise särgis

27.05.2020

Eesti meeste korvpallikoondisega harjutavad Tallinnas ka vennad Taavi ja Mikk Jurkatamm. USA-s head kaitsemängu näidanud Taavit ootab sügisel ees viimane üliõpilaskorvpalli hooaega, noorem vend Mikk soovib viiendat aastat järjest mängida Itaalias.

22-aastane ja kahe meetri ning kuue sentimeetri pikkune ääremängija Taavi Jurkatamm tuli rahvuskoondise kevad-suvistele treeningutele Ameerika Ühendriikidest. Ta on kolm aastat mänginud korvpalli San Francisco ülikooli eest ja pooleli jäänud hooajal võistles tiimiga NCAA kõrgeimas divisjonis.

 

Mida Taavi ookeani taga kõige rohkem selle hooajaga omandas? "Ookeani taga võib-olla mängutarkust, sest viimasel aastal tuli mänguaega kõvasti juurde ja juurde tuli seda kogemust. Nüüd järgmistel aastatel tahaks rohkem vastutust võtta enda peale," rääkis Taavi intervjuus ERR-ile. "Kaitses oodati minult väga palju, et ma olin üks põhimeestest, kes suutis katta vastaste põhimängijaid. Rünnakul oodatakse minult järgmisel hooajal suuremat rolli."

 

Taavist kolm aastat noorem vend on Mikk Jurkatamm tuli koondise treeningutele Itaaliast. 19-aastane ja kahe meetri pikkune tagamees mängis Itaalia esiliiga tipus säranud Ravenna särgis. "Vabastiil. Et seal ei olnud sellist kindlat mängu, et pead seda tegema ja seda tegema. Saad iga hetk peale laadida ja sihuke asi mulle meeldib," kirjeldas Mikk Itaalia korvpalli.

 

Vaata pikemalt ERR-i videoloost >>>

Sulge

Ülekanded