Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Reigo Kimmel üllitas raamatu "Kedagi ei unustata, midagi ei mäletata". Foto: erakogu.

Reigo Kimmel üllitas oma 40. sünnipäevaks korvpallihõngulise raamatu

28.05.2020

Täna tähistab oma 40. sünnipäeva Eesti 3x3 korvpalli eestvedaja ja kõige paremas mõttes fanaatik Reigo Kimmel. Mees otsustas neli aastat tagasi alustada raamatu kirjutamist ja tänaseks päevaks on see valmis. Müügile paiskas Kimmel sada raamatut, millest tänaseks esitluseks on alles jäänud vaid kümmekond. Korvpallihõngulise raamatu pealkiri on „Kedagi ei unustata, midagi ei mäletata“.

Raamatu kirjutamise idee tuli Kimmelil neli aastat tagasi kunstnikust sõbra juubelil. „Käsitlen teoses viimase 20 aasta tegemisi. Hinnanguliselt kolmandik on ühel või teisel viisil seotud korvpalliga,“ kommenteeris autor. „Kirjas on lood, kuidas korvpalliga Guinnessi rekord tehti, kuidas Ateenas ja Krakowis korvpalliga maratoni joosti või triatloni lühiversiooni läbiti. Erinevaid lõbusaid lugusid on raamatus palju ja nii mõnedki korvpallurid saavad lugedes äratundmisrõõmu osaliseks.“

 

Kaante vahele mahuvad veel Red Bull Reign 2019 turniiri võit ja telgitagused, 3x3 korvpalli MM Filipiinidel, Euroopa Mängud Bakuus, Kalevi halli põranda ülesvõtmine ja sellele järgnenud segadus ning palju muud huvitavat. Lugude juurde on autor kogunud vinget pildimaterjali. „Näiteks on ühel pildil Maik-Kalev Kotsar temast meeter lühema filipiinlasega, kellel on nii muuseas süles kukk,“ naerab Kimmel. 

 

Autori sõnul on teos kirjutatud humoorikas võtmes ja ülemäära tõsiselt ei maksa üllitist võtta. „Kirjutasin raamatu eelkõige oma sõpradele ja lähedastele ja seda läbi huumoriprisma. Sündmused on aga kõik päriselust ja korvpallisõber leiab sealt kindlasti nii mõnegi huvitava seiga.“

 

Kui füüsilisel kujul eksemplarid saavad suure tõenäosusega lähitundidel otsa, siis kirjutise e-versioon on peagi samuti saadaval. Raamatu esitlus toimub täna kell 18-21 Solarise keskuse aatriumis.

 

Tutvu teosega lähemalt: raamat.kimmel.ee

Sulge

Ülekanded