Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Janne Schasmin. Foto: Siim Semiskar

Rahvusnaiskonna peatreener Janne Schasmin: selle suve võtmesõna on teadlik ja professionaalne treenimine

03.06.2020

Eesti naiste korvpallikoondis alustas nädala alguses suvist treeninglaagrit Tallinna Ülikooli modernses spordihoones. Rahvusnaiskonna peatreener Janne Schasmin usub, et tänavune kriis annab hea võimaluse enda kallal tööd teha.

„Idee suvisest korvpallikodust on meie mõttes liikunud mitu suve, nüüd osutus see võimalikuks. Järgmised kolm nädalat treenime esmaspäevast neljapäevani ja kaks korda päevas. Treeningud hõlmavad endast korvpalli, jõusaali, mentaalseid treeninguid ja füsioteraapiat,“ kirjeldas Schasmin juunikuiseid plaane. Loodetavasti saavad naised samas mahus treenida ka juulis.

 

Peatreeneri sõnul on programmi peamine eesmärk teadlik ja professionaalne treenimine. „Tekkinud ebamugav olukord tuleb pöörata positiivseks. Kõik mängijad on enda jaoks kirja pannud eesmärgid, nädala lõpus vaatame neile värske pilguga peale – kas on vaja midagi muuta, kuidas areng on läinud. Tuleb kasutada spordis tekkinud pausi ära ja keskenduda individuaalsele arengule.“

 

Schasminil on hea meel, et naised on end vahepealse seisaku ajal kenasti vormis hoidnud. „Olen väga tänulik ka Eesti Olümpiakomiteele ja Siim Raudlale, tänu kellele said naised karantiini ajal kolm nädalat Audenteses treenida. Kõik koondislased on jälginud kohusetundlikult oma kavasid ja saabusid laagrisse heas vormis.“

 

Igapäevaselt hoolitsevad naiskonna heaolu eest lisaks Schasminile veel üldkehalise ettevalmistuse treener Rainar Vahtrik, füsioterapeut ja treener Mirjam Lehismets, mental coach Kristel Kiens, korvpallitreener Allan Siimann ja mänedžer Gerly Kostla.

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23