Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jüri Ratas Eesti ja Itaalia EM-valikmängul veebruaris. Foto: Karli Saul

Peaminister Jüri Ratas: korvpall ühendab meid ka järgmistel sajanditel

06.06.2020

Korvpall tähistab Eestis tänavu 100. sünnipäeva. Rahva poolt armastatud mängu alguspunktiks Maarjamaal loetakse 6. ja 7. juunit, kui Tallinnas ESS Kalev spordiväljakul peeti esimesed ülemaalised õppiva noorsoo spordivõistlused, mille kavas oli ka uudne mäng basket-ball. Oma õnnesoovid saatis korvpalliperele ka Eesti Vabariigi peaminister ja endine korvpalliliidu president Jüri Ratas. Avaldame tema õnnitluskõne muutmata kujul. 

Austatud Eesti korvpallipere!

 

Soovin meie korvpallile 100. sünnipäevaks palju õnne ning õnnitlen sel puhul ka kõiki meie korvpallisõpru!

 

Sajanditagusest uudsest ja võõrapärasest basket-ballist on praeguseks saanud „Meie Mäng“, mis ühendab kires ja võimsates elamustes tuhandeid eestimaalasi. Nagu Genka ja Paul Oja korvpallihümni mõõtu loos on tabavalt öeldud, siis ei hakanud see sõrmedest pihta, vaid võttis kohe terve käe.

 

Alates sajandi eest peetud esimesest ametlikust mängust Tallinnas ESS Kalev spordiväljakul, meie koonduse osalusel peetud olümpiamängude esimesest korvpallilahingust, kõigist kodustest meistrivõistlustest, rohketest välismaal võidetud medalitest ja karikatest, paljudest legendaarsetest mängudest, loendamatutest unustamatutest hetkedest, valusatest kaotustest ning ilusatest võitudest… Selge on see, et korvpalli kirg ja võlu on tõesti kokku nii suurte kui väikeste tähtedega meie mäng.

 

Eesti korvpalli on seni kandnud kõigi mängijate, treenerite, kohtunike, harrastajate, korraldajate, poolehoidjate ja kõigi teiste pühendumus, entusiasm ning kiindumus. Nende abil ühendab korvpall ehk siinkohal „vana hea üks“ meid ka järgmistel sajanditel.

 

Palju õnne ja õnnestumisi, korvpallirahvas!

 

Jüri Ratas

peaminister

Eesti Korvpalliliidu president 2012-2016

Sulge

Ülekanded