Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Gregor Arbet pärast langevarjuhüpet. Foto: Erakogu.

Karjääri lõpu puhul lennukist alla hüpanud Gregor Arbet: parem lõpetada, kui veel teistele jalgu ei jää

08.06.2020

Esmaspäeval teatas Eesti korvpalli viimase paarikümne aasta üks silmapaistvamaid tagamängijaid Gregor Arbet, et lõpetab 36-aastaselt profikarjääri ja asub tööle TalTechi korvpalliklubi spordidirektoriks. Korvpall24.ee portaalile intervjuud andes tunnistas Arbet, et juba tänavuse hooaja alguses oli plaan, et see jääb tema viimaseks aastaks suures korvpallis.

Eesti koondises tegi Arbet 17 aasta jooksul kaasa koguni 156 kohtumist ning Eesti korvpalli ajalukku läheb ta kolmesesnaiprist kaitsespetsialistina, kelle peamiseks ülesandeks oli kaitses maha võtta vastaste kõige teravamad skoorijad ja rünnakul nõelata tabavate kaugvisetega.

 

Oma karjäärile tagasi vaadates sõnas Arbet rõõmsal toonil, et midagi kahetseda tal pole ning teatepulga saab ta uuele generatsioonile edasi anda väga põneval ajal. Ka mehe enda elus jagub põnevust ka ilma korvpallita, kui äsja tegi ta oma esimese langevarjuhüppe.

 

Kas karjääri lõpetamine oli hetke ajendil tehtud otsus või teadsid juba varem, et oma lõpetamisest teatad?

 

Tegelikult oli see otsus mul suhteliselt kindel juba hooaja alguses. Suures pildis sai see otsus alguse juba sel hetkel, kui ma Kalev/Cramost ära tulin. Ma läksin siis juba tööle ja teadsin, et mingil hetkel tuleb otsad kokku tõmmata. Mängisin TalTechis korvpalli kuni eelmise detsembrini töö kõrvalt.

 

Kas selle taga on ka mingid füüsilised põhjused või keha oleks jaksanud korvpalli edasi mängida?

 

Ma tundsin, et on õige aeg ära lõpetada. Eks Kalev/Cramo viimased paar aastat läksid päris palju vigastuste nahka. Tundsin, et parem on lõpetada mängimine siis, kui veel teistele jalgu ei jää. Tahan tulevikus teha vaikselt sporti edasi ja mitte nii, et teed midagi ära ja siis kolm päeva oled siruli. Näiteks eile käisin ja tegin elu esimese langevarjuhüppe. Korvpallurikarjääri ajal ei saanud selliseid asju teha, aga nüüd saab ka veidi teistmoodi alasid nautima hakata.

 

Kas langevarjuhüpe oli selline nagu ette kujutasid?

 

Hüpe oli väga vinge! Kui lennukist alla hüppasin, siis video pealt on näha, et nägu oli mul päris ehmunud. Aga alla ma tulin ja kõik läks hästi.

 

Kolmikust Sina, (Janar) Talts, (Kristjan) Kangur oled Sina nüüd ametlikult teine mees, kes karjääri kokku tõmbab. Taltsile tegid ära, aga Kangur on veel jäänud.

 

Kangur on meist kõige vanem ka, las see vanamees veel pusib seal (Naerab.). Ega meil mingit võistlust selles vallas polnud. Eks kõik tunnevad, millal see õige aeg on. Saime ju juba mõnda aega tagasi aru, et ega see lõpetamine väga kaugel pole. Janar leidis endale väljakutse Tartus ja mina nüüd TalTechis. Eks ole näha, mis Kristjan teeb. Ma ei hakka siin midagi spekuleerima.

Loe täispikka intervjuud Korvpall24.ee lehelt! 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23