Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Valeria Kast Eesti koondise särgis

Valeria Kast mõtiskleb karjääri lõpetamisest

21.04.2015

Eesti naiste korvpallikoondise keskmängija Valeria Kast mõlgutab sportlaskarjääri lõpetamise mõtteid. Hetkel mängib kahemeetrine Kast Türgi esiliigas Mersin Kurtulusi naiskonnas, ees ootab üleminekuturniir, kirjutab tänane Postimees.

Hooaeg alustas Kast Leedu meistrisarjas Kaunase Hoptrans-Sirenose naiskonnas, samas kus mängib ka Ele-Riin Tammik. Aastavahetuse eel pidi Kast naiskonnast lahkuma, tema panusega väidetavalt ei oldud klubis rahul. Mõnda aeg oli Kast seejärel klubita.

 

Türgi esiliigasse kuulub 36 naiskonda, kes on jagatud kuude alagruppi. "Hetkel viibin naiskonnaga kaheksa võistkonna osalusel peetaval Final 8 turniiril, kust kaks paremat naiskonda pääseb meistriliigasse," räägib Kast, kes on Türgis olnud mõned kuud. Finaalturniiri tempo on metsik – kolm mängu, üks puhkepäev ja neli mängu.

Sealse liiga tase on Kasti sõnul Eesti-Läti ühisliigaga võrreldes tugevam, vahendab PM.

 

Kasti keskmised näitajad on seni 17 minutiga 5,1 punkti, 5,1 lauapalli mängus, ega on enamvähem samapalju kui oli Kaunases. "Treener nõuab minult peamiselt kaitsetööd," kommenteerib eestlanna, kes hüppeliigese vigastuse tõttu oli hiljuti sunnitud tegema mitmenädalase mängupausi.

 

Tuleviku osas mõlgutab ta aga lõpetamise mõtteid. "See pole veel päris kindel otsis, aga hetkel tundub pigem nii," ütleb ta. Kast soovib Eestisse naasta ja tööle minna, samas ei välista ta selle kõrvalt koduses liigas pallimist. Ka koondise esindamise osas jätab ta hetkel otsad lahtiseks.

 

*       *       *

Hiljuti avaldas koondise peatreener Jaanus Levkoi nimekirja, mille kaheksasse A-koondise kandidaatide valikusse kuulub ka Kast. 

 

2015 a EM-valikturniiril Kast kaasa ei teinud. 2013 a valikturniiril sai ta kirja keskmiselt 6,7 punkti ja 3,9 lp. 2011 a valikturniiril olid need numbrid vastavalt 8,4+5,8.

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents