Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Merike Anderson | Foto: Siim Semiskar.

Eesti naiskonna raudvara Merike Anderson: maatöö andis mulle sitke vundamendi

12.06.2020

Eesti korvpallinaiskond lõpetas Tallinnas teise treeningnädala, mille jooksul liitus koondisega nimekaim mängija Merike Anderson. Ka 38-aastaselt on tal välisklubist leping laual ja motivatsioon kõrge, vahendab ERR-i spordiportaal

Sel nädalal rahvusnaiskonna treeningutega liitunud Anderson valmistub juba oma 16. järjestikuseks profihooajaks välismaal. Kogu karjääri vältel on 38-aastase Andersoni üheks trumbiks olnud väga hea füüsiline vorm. Hooajajärgsel puhkuseperioodil hoiab ta toonust vanemaid aiatöödel abistades, sitke vundamendi kogus aga lapsepõlves suviste maatöödega.

 

"Terved suved ju sai maal seakarjas oldud ja ma arvan, et eks sealt see põhi on tulnud," rääkis Anderson ERR-ile. "Ma olen siiralt tänulik, et mul oli see võimalus. Vaevalt, et need noored peavad heina tegema, loomi karjatama, lehmi lüpsma - väärt kogemus ja see on elus mind edasi aidanud.

 

Viie aasta eest esimese Eesti naiskorvpallurina eurosarja finaalis mänginud Anderson ütleb, et viskava tagamängijana ta jõusaalis hirmutavaid raskuseid ei sikuta. Rõhk on kõikide lihasgruppide heas toonuses hoidmisel. Ta on mänginud kaheksa välisriigi meistriliigas ning saanud valu ja vatti kiiruslikku vastupidavust arendavatel jooksutreeningutel.

 

Vaata pikemalt videost: 

 

 

Sulge

Ülekanded