Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Rain Veideman finaalis Läti tiimi vastu. Foto: Siim Semiskar.

3x3 korvpalli neljanda etapi võitsid 2017. aasta Euroopa meistrid

28.06.2020

Laupäeval Snelli väljakutel peetud 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste neljas etapp kujunes tänavu üheks pikemaks, põnevamaks ja kõrgetasemelisemaks.

Eliitsarjas andsid tooni esmakordselt sel suvel osalema lubatud välisvõistkonnad, kui meie seni edukaima tiimi Bofti ees ja järel platseerus esikolmikusse kaks tugevat Läti meeskonda, vahendab Eesti Korvpalliliidu meediapartner Korvpall24.ee.

 

Oodatult jõudsid nelja hulka turniiri eeldatavad soosikud – Boft ja KK Viimsi Eestist ning Riia ja Ventspils Lätist. Riia tiimi puhul on seejuures tegemist sisuliselt sama koosseisuga (neljast mehest kolm olid kohal), kes 2017. aastal Amsterdamis krooniti Euroopa meistriteks ja aasta hiljem võitis Bukarestis EM-hõbeda.

 

Boft (Martin Dorbek, Jaan Puidet, Rain Veideman ja Joonas Järveläinenit asendanud Indrek Kajupank) alistas poolfinaalis Ventspilsi 19:16. KK Viimsi (Karl Johan Lips, Egert Haller, Siim-Markus Post ja Kristjan Evart) pidi 15:21 alla vanduma Riia meeskonnale.

Finaalis suutis Boft umbes pool mänguajast väga teenekate lätlastega sammu pidada, kuid mängu teisel poolel panid Riia mehed oma kokkumängu maksma ja võitsid 20:13. Pronksikohtumises käis väga nukralt KK Viimsi käsi, kes kontrollis mängu kuni lõpuhetkedeni ja vajas võiduks vaid ühte punkti. Mitme ebaõnnestumise krooniks tuli Ventspils järele ja võttis 21:20 emotsionaalse võidu.

-World Tour sarja esikolmik | Foto: Siim Semiskar

U18 sarjas on hoogu kogumas mõnus rivaalitsemine meeskonnas Keevitajad ja FTC mängivate Eesti U18 koondislaste vahel, kes lisaks väljakul piikide ristamisele üksteisele ka turniirijärgsetes intervjuudes mõnusalt hagu annavad.

 

Kui eelmisel etapil Viimsis tegi FTC (Hugo Toom, Ken-Martti Reinart, Ralf Küttis ja Hugo Kivilo) Keevitajatel selja prügiseks, siis laupäeval kohe turniiri algusfaasis peetud alagrupimängus jätkus sama muster. Seekord koosseisus Kasper Suurorg, Markus Ilver, Johannes Kirsipuu ja Jan Henrik Levertand mänginud Keevitajad lahkusid väljakult noruspäi 16:18 kaotusega.

 

Kuna mõlemad meeskonnad jõudsid lõpuks taas küllalt kindlalt finaali, siis oli oodata taas väga põnevat vastasseisu. Kahjuks sel korral kadus põnevus mängust üsna kiirelt, sest Keevitajad said oma mängumasina kiirelt täistuuridel käima ja võtsid kindla 14:6 võidu. Kolmanda koha teenis Tellisetööd OÜ (Joonas Riismaa, Markus Ruubel, Andres Petjärv ja Kristen Kasemets), kes alistas 18:15 Hospital kidsi (Aleksander Tassa, Christofer Kalda, Erki Urvik ja Ryan Rammi).

-U18 sarja esikolmik | Foto: Siim Semiskar

U15 sarjas said järjekordse võidu Kuked (Artur Evestus, Georg Richard Aare, Gerrit Lehe ja Espen Mägi), kes finaalis purustasid Kangutajad (Georg Ratas, Georg Metsaorg, Karl Hallikivi ja Paul Kang) 21:12. Kolmanda koha teenisid Kaikad (Andero Piperal, Henri Thor Parve, Kevin Jõesoo ja Simm-Marten Saadi) 18:14 võiduga Kanade (Kert Kasemets, Joosep Põldre ja Markus Juurik) üle.

-U15 sarja esikolmik | Foto: Siim Semiskar

Vägeva võistluspäeva tegid ka U13 poisid, kelle hulgast kerkis taas võitjana esile Oliver Kullamäe juhitud Aude nation. Finaalis alistati 13:6 Shotta flow nimeline meeskond. Rakvere Kitsed sai pronksimatšis 14:12 jagu Pärnust.

-U13 sarja esikolmik | Foto: Siim Semiskar

3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste karusell võtab suuna Lääne-Virumaale, kui juba järgmisel laupäeval ehk 4. juulil pannakse pall käima Rain Veidemani sünnilinnas Haljalas ja päev hiljem toimub turniir Kadrinas. Seejuures on Haljalas laual väga korralikud rahalised auhinnad, kui World Touri ehk eliitsarja võidutiim pistab tasku tuhat eurot.

Sulge

Ülekanded