Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor

Taavi Jurkatamm: töötan suvel selle nimel, et järgmisel hooajal tuleks välja

08.07.2020

Selle nädala alguses tehti teatavaks need 23 nime, kes alustasid Eesti korvpallikoondise peatreeneri Jukka Toijala juhendamisel ettevalmistust juuli lõpus Tallinnas toimuvaks Balti keti korvpalliturniiriks. Esmakordselt pääses sellesse ringi ka viimased kolm hooaega USA-s San Francisco ülikoolis mänginud 206 cm pikkune suur äär Taavi Jurkatamm.

22-aastane ja 206 cm pikkune ääremängija on oma kolledžimeeskonnas pidanud peamiselt mängima tsentri positsioonil ja kui enda sõnul kaitses tuleb ta väga edukalt sellega toime, siis rünnakul pole Jurkatamm oma hoogu leidnud. Korvpall24.ee portaal avaldas Jurkatamme poolt mai lõpus antud intervjuu, kus noormees tunnistas ausalt, et tema esitused on jäänud n-ö pähe kinni.

 

Lõppenud hooajal kogus Jurkatamm 24 mänguga keskmiselt 13,5 minutit, 1,1 punkti, 2,4 lauapalli ja 0,8 blokki. Üsna tugevas ülikoolis mängiv Jurkatamm on vaatamata senistele kesistele statistikanumbritele motiveeritud suvel kõvasti tööd rügama, et viimasest kolledžiaastast võtta maksimum ja valmistada ennast ette profikorvpalliks.

 

Sul on kolm aastat San Francisco ülikoolis mängitud. Kuidas oled enda esitustega rahule jäänud?

 

Aus vastus on, et pole väga rahul. Aga see on minu enda probleem. Palju on peas kinni. Aga üks aasta on veel. Proovib, äkki tuleb midagi välja. Praegu ma töötan suvel selle nimel, et järgmisel hooajal tuleks välja ja saaks hea lepingu pärast ülikooli. Kaitse poolel on väga hästi, aga rünnakul pole vajalikku kindlust. Selle taha jääb see kõik.

 

Ütlesid, et palju on peas kinni. Kas väikesed mänguminutid pärsivad enesekindluse kasvu?

 

Ma ei tea. See on selline kahe otsaga asi. Ma viimasel aastal sain isegi ainult kaitses mängides nii palju minuteid juba, et kui rünnak ka kaasa tuleks, siis tuleks topelt juurde neid. Või, kas just topelt, aga sellest oleks palju abi.

 

Mis elemendid Sul kaitsemängus kõige rohkem suure lombi taga arenenud on?

 

Mul on selline toughness (sitkus - toim.) juurde tulnud. Saan treeneritelt pidevalt kiita, kui ma võitlen endast suuremate mängijatega ja arvan, et see on pikas perspektiivis tulnud kasuks. Samas ma peaks mängima teisel positsioonil, kui ma praegu mängin. Aga, kui saab vastaste pikkadega võidelda, siis pikas vaates on see abiks.

 

Loe edasi Korvpall24.ee portaalist...

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine