Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
-Kregor Hermet | Foto: Siim Semiskar

Kregor Hermet: peale tulevad väga noored, väga vihased ja väga kõvad vennad

14.07.2020

Lõppenud hooajal Tartu Ülikooli eest säranud Kregor Hermet lööb sel suvel taas kaasa Eesti korvpallikoondise tegemistes ning valmistub uuel klubihooajal tegema arengus sammu edasi.

Korvpall24.ee tegi Hermetiga intervjuu möödunud laupäeval Karksi-Nuias, kus mees koos Märt Rosenthali, Robin Kivi ja Patrik Saaliga teenis Tõnismatsi 3x3 korvpalli etapil teise koha. 23-aastane ja 204 cm pikkune mängumees näeb koondises toimuvat positiivses valguses.

Rääkides koondisest, siis juulis ootavad ees mängud Läti, Leedu ja Soomega. Kas nõustud, et üsna magusad kohtumised nii fännidele kui mängijatele?

Jah. Algselt, enne viirust, kui oli suvest juttu, siis pidid koondiseplaanid olema natuke teistsugused ja võib-olla natuke rahvusvahelisemad ja suuremad. Praegust aega arvestades on see tõesti väga magus, et saame mängida Läti ja Leeduga. Ikkagi praegusel hetkel Euroopa tippkorvpalliriigid. Saame panna ennast nendega proovile, kui mängupõud on olnud juba neli kuud, kuigi alles on juuli. Tavaliselt mais-juunis veel mingid liigad mängivad. Ka fännid näevad üle pika aja, mida mehed vahepeal teinud on. Kas on söönud või trenni teinud. Mängijate jaoks on see hea variant ennast proovile panna, mis tasemel siis tegelikult oleme.

Sinu enda hinnangul, mis seisus Eesti koondis praegusel momendil on?

Meil on väga hea punt ja peatreeneril on valikut palju. Loodame, et kõik mehed on terved ja saame parima koosseisuga peale minna. Arvan, et seis pole üldse halb, kuna oleme juba pikalt trenni teinud. Tavaliselt koondiseaknaga on see, et nädalaks tuled ja pead kohe tegema. Praeguses seisus on suur pluss meeskonnavaimule, kuna oleme juba juunist igapäevaselt trenni teinud, mõned mehed veel varasemast. Isegi, kui ei tehta trennis meeskondlikke asju, siis juba koosviibitud ajal õpid kaaslasi tundma ja neid väljakul paremini tunnetama.

Oled nüüd korvpallikodus näinud ka meie nooremate generatsioonide paremaid poegi. Kas enda koondisekoha pärast kartust pole tekkinud?

See pole kartus, see on edasiviiv jõud. Ei saa mõelda, et nüüd paar generatsiooni midagi peale ei tule ning on võimalik jalg sirgeks lasta ja mõelda, et koht koondisepingil on nagunii garanteeritud. Ei ole. Peale tulevad väga noored, väga vihased ja väga kõvad vennad, kellest suur hulk USA ülikoolidega seotud. Noored mängivad juba meestega võrdselt. Pole olnud suhtumist, et 17-aastane, ärme teda veel meeste vahele pane. Mängutase hakkab aina rohkem ühtlustuma. Eks kehad ikka arenevad hiljem järele, aga üldine mängutase ja oskuste pagas läheb noortel aina paremaks ja paremaks. Kokkuvõttes võib öelda, et see on koondisele hea. Loodame, et saame tulevikus südamerahuga vanemad mehed järjest eest ära lasta ja meil ei teki mingit põuda. Et noori tuleb pidevalt peale, kes tahavad ja kes on võimelised seda koormat kandma.

Loe edasi Korvpall24.ee portaalist...

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23