Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Maik-Kalev Kotsar näeb tulevikus koondises kõva konkurentsi: talente on meil väga häid

15.07.2020

Eesti koondise 23-aastase keskmängija Maik-Kalev Kotsari jaoks on tänavune suvi eriline, kuna kevadel USA-s South Carolina ülikooli lõpetanud mängumees alustab profikarjääri.

Märtsis koroonaviiruse pausi ära kasutades tulevikuprobleemide vältimiseks õlaoperatsioonil käinud 211 cm pikkune tsenter on ülikoolilõpetajana automaatselt üles antud NBA drafti, kuid ainult selle kaardi peale Kotsar oma lähitulevikku jätta ei soovi.

 

Korvpall24.ee sai Kotsariga jutule eelmisel laupäeval Karksi-Nuias toimunud Tõnismatsi 3×3 etapil, kus ta oli kaasa elamas isa Egon Kotsari mängudele. Lisaks tema enda tuleviku kohta uurimisele küsiti Kotsarilt ka Eesti rahvusmeeskonna lähituleviku väljavaadete teemal.

 

Sa käisid koroonakriisi ajal õlaoperatsioonil. Kuidas on senine taastumine läinud?

 

Operatsioon oli märtsi keskpaigas ja taastumine läheb hästi. Tagasi tahaksin olla augusti kuuks. Sooviksin juba platsi peal olla ja näiteks koondisega asju kaasa teha. Praegu teen koondise juures Priit Lehismetsaga jõusaali, üldfüüsilist ja muud sellist.

 

Oled korvpallikodus näinud ka meie pealetulevate vanuseklasside paremaid poegi. Kas enda koondisekoha pärast hirm pole tekkinud, et nii head mehed peale tulevad?

 

Konkurents on teretulnud (Muigab.). Mida tugevamad meeskonnakaaslased on koondises, seda paremaks saan ka mina koondise treeningutel. Talente on meil väga häid ja loodan, et nad arenevad jätkuvalt õiges suunas ning mingil hetkel saan nende vastu ka mängida.

 

Pead trauma tõttu juuli lõpus peetavaid koondisemänge kõrvalt jälgima. Kuidas sellega toime tuled, et ise platsil kaasa lüüa ei saa ja kas proovid kuidagi muul moel abiks olla?

 

Ikka tahaks mängida, aga eks ma üritan aidata koondislasi kõrvalt nii palju kui võimalik ning ise õppida mängujoonised ja peatreeneri põhimõtted ära. Kui kellelgi mõni küsimus tekib, siis saan neid aidata või kui ma näen, et keegi pikkadest midagi valesti teeb, siis saan aidata. Üritan võimalikult palju teistele abiks olla.

 

Loe edasi Korvpall24.ee portaalist...

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ASG 2022 kandideerimine