Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Roberts Štelmahers. Foto: Ain Liiva.

Štelmahers Balti keti karika eel: huvitav on uusi mängijaid tõsistes mängudes proovile panna

21.07.2020

24. - 26. juunini peetakse Tallinnas Saku Suurhallis Eesti, Läti ja Leedu korvpallikoondiste osavõtul Balti keti karikaturniir. Lõunanaabrite peatreeneri Roberts Štelmahersi sõnul on eelseisvad kohtumised ideaalne võimalus uute mängijate testimiseks, vahendab Õhtuleht

Läti koondis tuleb turniirile nooruslikus koosseisus, kõrvale jäävad nii NBA kui Euroopa tippliigade mängijad. Esmaspäevasel pressikonverentsil rõhutas Štelmahers, et koondis on läbinud põneva töötsükli, millest võtsid osa nii tuntud mängijad kui ka värsked talendid. 

"Sõpruskohtumisi polnud meil sel suvel plaanis, kuid kui eestlastelt kutse saime, oli osalemine vabatahtlik. Oleme viimastel nädalatel teinud sihikindlalt tööd nende mängijatega, kes avaldasid soovi Balti keti karikast osa võtta. Väga huvitav on uusi mängijaid tõsistes mängudes proovile panna," lausus Štelmahers. 

 

Lõunanaabrite koondis usaldas kaptenipaela kogenud keskmängijale Kaspars Bērziņšile. "Igatsesime korvpalli ja koosolemisest. Kuna koondises on palju uusi nägusid, siis peame teineteist veelgi paremini tundma õppima ja vabanema tarbetust häbelikkusest. Proovime näidata häid mänge," ütles Bērziņš.
 
Läti koondis Balti keti turniiril:
 
Tagamängijad: Artis Ate (Riiga VEF), Edmunds Elksnis, Valters Vēveris (Valmiera), Edgars Lasenbergs (Pieno Žvaigždes, Leedu), Artūrs Ausējs (Jekaterinburgi Ural, Venemaa), Roberts Bērziņš (Liepāja), Andris Misters (Melilla, Hispaania), Kristaps Gludītis (Ventspils)
 
Ääremängijad: Kristaps Dargais (Ogre), Artjom Butyankov (Samaara, Venemaa), Linards Jaunzems (Pärnu Sadam, Eesti), Marcis Steinbergs (Herbalife-2 Gran Canaria, Hispaania), Edvards Mežulis (Läti ülikool)
 

Keskmängijad: Kārlis Šiliņš (Florida Ülikool, NCAA, USA), Kaspars Bērziņš (Ogre).

Eesti koondis läheb lätlastega vastamisi turniiri viimasel päeval ehk pühapäeval. 

 

Balti keti karikaturniiri mängude ajakava:

 

Reede, 24.07 kell 19:30 - Eesti vs Leedu

Laupäev, 25.07 kell 19:30 - Leedu vs Läti

Pühapäev, 26.07 kell 19:30 - Eesti vs Läti

 

Soeta piletid SIIT!

 

Balti keti karikaturniiri toetavad Telia, Delfi, Tallinna linn, Paf, G4S, Ramirent ja Saku Õlletehas. Eesti koondise peasponsor on Utilitas ning hõbepartnerid Ramirent ja Elme Metall. Kõiki mänge näeb otseülekandes Telia Inspira telekanalil ja Delfi TV-s.

 

 

 
 
Sulge

Ülekanded