Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Tojala. Foto: Karli Saul.

Toijala teatas lõpliku koosseisu Leedu vastu

24.07.2020

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub täna Balti keti karika avamängus Leeduga. Peatreener Jukka Toijala teatas 12 nime, kes õhtul Saku Suurhallis väljakule astuvad.

Eesti rahvusmeeskonna koosseis turniiri esimeses kohtumises: Siim-Sander Vene, Kerr Kriisa, Rait-Riivo Laane, Rain Veideman, Henri Drell, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Robert Valge, Kristjan Kitsing, Saimon Sutt, Kregor Hermet ja Rauno Nurger.

 

Seega jäävad tänasest kohtumisest eemale Martin Dorbek, Mikk Jurkatamm, Siim-Markus Post ja Mihkel Kirves. Samuti ei löö kaasa Hispaanias treeninglaagris viibiv Kristian Kullamäe ja vigastusega kimpus olev Martin Paasoja.

 

„Täna mängivad need 12 mängijat, pühapäeval Läti vastu on koosseis teine. Meil on kokku ees neli mängu ja soovime katsetada erinevaid koosseise. Loomulikult lähtume mängijate valikul ka vastasest – Leedu vastu vajame rohkem pikkasid, vastasel juhul jääme hätta,“ kommenteeris Toijala, kelle sõnul soovitakse kogemust anda ka uutele tulijatele.

 

Soomlase käe all teevad täna debüüdi Saimon Sutt ja Robert Valge, oma minutid saavad peatreeneri sõnul eelseisvates mängudes kätte ka Mihkel Kirves, Siim-Markus Post ja Mikk Jurkatamm. Martin Dorbek kuulus Toijala valikuse juba EM-valiksarjas. 

 

Mängujuhi positsioonil jagavad täna minuteid peamiselt Kerr Kriisa ja Rait-Riivo Laane. Toijala sõnul kasutatavad nad vajadusel samal kohal ka kogenud Rain Veidemani. „Kõik sõltub konkreetsest olukorrast. Kui meil peaks olema vigadega probleeme, siis saame ka Raini number ühe peal kasutada.“

 

Peatreener loodab, et koondis suudab pärast pikka pausi näidata samasugust energiat nagu veebruaris. „Esmalt peame kaitses asjad korras hoidma. Rünnakutel peame leidma kiireid lahendusi, sest kogu õhtu ainult positsioonirünnakut mängides läheb meil raskeks.“

 

Balti keti karikaturniiri mängude ajakava:

 

Reede, 24.07 kell 19:30 - Eesti vs Leedu

Laupäev, 25.07 kell 19:30 - Leedu vs Läti

Pühapäev, 26.07 kell 19:30 - Eesti vs Läti

 

Soeta piletid SIIT!

 

Balti keti karikaturniiri toetavad Telia, Delfi, Tallinna linn, Paf, G4S, Ramirent, Saku Õlletehas ja Levira. Eesti koondise peasponsor on Utilitas ning hõbepartnerid Ramirent ja Elme Metall. Kõiki mänge näeb otseülekandes Telia Inspira telekanalil ja Delfi TV-s. Kohtumisi kommenteerivad Siim Raudla ja Kristo Saage.

Sulge

Ülekanded