Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti korvpallikoondis. Foto: Hendrik Osula.

Täna Delfi TV-s: Eesti korvpallikoondis läheb võõrsil vastamisi Soomega, eemale jääb Sutt

27.07.2020

Möödunud nädalavahetusel koduse Balti keti karikaturniiri võitnud Eesti meeste korvpallikoondis peab järgmised mängud juba 29. ja 30. juulil võõrsil Soome koondise vastu. Mõlemast kohtumisest näitab otsepilti Delfi TV.

 

VAATA OTSE! 

Esimene mäng leiab aset Tapiolas ja teistkordselt minnakse vastamisi Soome koondise treeningkeskuses Lohjal.

 

Eesti-Soome maavõistlustele annab täiesti omaette dimensiooni n-ö õpetaja ja õpilase vastasseis, kui sel aastal Eesti koondise peatreeneriks nimetatud Jukka Toijala astub vastu kogenud Henrik Dettmannile, kelle abilisena ta aastast 2010 Soome koondise juures töötas.

 

Koguni kümme aastat Soome koondise juures töötanud Toijala ei osanud veel ennustada, milliseid tunded peatreenerina oma sünnimaa vastu mängimine temas tekitab. "Ma pole seda veel lõpuni mõelnud. Pean lähemalt enda sisse vaatama," naeris 48-aastane mees.

 

Sarnaselt eestlastele toimetasid ka Soome korvpallurid suve alguses avatud treeningutel ehk n-ö korvpallikodus. Soome koondise peatreeneri Henrik Dettmanni sõnul oli plaan võimaluse korral treeningute kulminatsiooniks mänguolukorras oma võimeid testida ning see saab nüüd teoks.

 

"Pärast seninägematud kevadet, kus klubisarjad kõik enneagselt lõpetati, on mängijate poolt rahvusmeeskonna tegemisi oodatud kannatamatult. Pikas plaanis on koondisemängudel väga oluline koht ka algavat klubihooaega ja novembris ees seisvaid EM-valikmänge silmas pidades," lausus Dettmann.

 

Platsi äärde lastakse pealtvaatajaid vastavalt Soomes kehtivatele reeglitele, mille kohaselt üritustele võib lubada kuni 500 inimest. Avalikku piletimüüki mängule ei toimu ning soomlased jagavad vähesed pääsmed ära koondise fännklubi liikmetele.

 

Eesti korvpallikoondist ootavad novembri lõpus ees üliolulised EM-valikmängud, kui kodus kohtutakse nii Venemaa kui Põhja-Makedooniaga. FIBA otsustas suvisel koosolekul, et valikmängudega jäkatakse senise ajagraafiku alusel. EM-finaalturniiri lükati teatavasti aga aasta võrra edasi ja toimub nüüd Tšehhis, Gruusias, Itaalias ja Saksamaal 2022. aasta septembris.

 

Eesti läheb esimeses kohtumises Soome vastu järgmises rivistuses: Henri Drell, Sander Raieste, Kregor Hermet, Rait-Riivo Laane, Siim-Sander Vene (C), Rauno Nurger, Mikk Jurkatamm, Mihkel Kirves, Robert Valge, Kerr Kriisa, Martin Dorbek ja Siim-Markus Post. Mängu peab kõrvalt vaatama Saimon Sutt, kes saab oma võimaluse homses mängus, sest 29-aastane kapten Vene sõidab 5. augustil Hispaaniasse Fuenlabrada võistkonna juurde. Otsus homsest matšist loobuda ei tulnud Vene sõnul klubi nõudmisel, pigem oli tegu kogenud mängumehe enda sooviga. Seitsme päeva jooksul neli korda mängimine ei pruugi hooaega silmas pidades olla kõige ohutum lahendus.

 

Mõlemad kohtumised algavad kell 19:00. Tänast kohtumist kommenteerib Siim Raudla. 

Sulge

Ülekanded