Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Eesti koondisel täna Soome vastu püssirohtu ei jagunud. Foto: Ville Vuorinen.

Soome agressiivsusele Eestil täna vastust polnud

29.07.2020

Eesti meeste korvpallikoondis pidi võõrsil peetud kontrollmängus tunnistama Soome rahvusmeeskonna 97:76 paremust. Korduskohtumine peetakse juba homme.

Seisult 7:7 tegid soomlased kiire 11:0 vahespurdi ning asusid juhtima 18:7. Sellele järgnes ka paar eestlaste õnnestumist, kuid põhjanaabrid kontrollisid mängutempot ning avaveerandi järel asusid Henrik Dettmanni hoolealused juhtima 33:16.

Teine veerand ei alanud eestlastele sugugi paremini – esmalt sai vigastada kapten Siim-Sander Vene ning seejärel lasti vastased ette 39:17. Vahe püsis 20 punkti piirimail, pikale pausile mindi väljakuperemeeste 48:29 eduseisus. Eesti oli hädas visketabavusega – viskeid väljakult tabati vaid 30-protsendiliselt. Esimese poolaja lauavõitlus numbritega 23:11 soomlastele. Üldiselt jäädi hätta põhjanaabrite agressiivsusega nii kaitses kui rünnakul.

Kolmandal veerandil eestlaste mängupilt küll paranes, kuid neljandiku saldo põhjanaabritele 22:21 ja otsustavatele minutitele mindi 50:70 kaotusseisus. Neljas veerandaeg suurt muutust ei toonud ja esimeses kontrollkohtumises pidi Eesti koondis tunnistama soomlaste kindlat paremust.

Eestlastele jäi näppude vahele koondise särgis debüüdi teinud 19-aastase Mikk Jurkatamme hea esitus, kes kogus meeskonna parimana kõigest 18 mänguminutiga 14 punkti. Samuti kogus ta 5 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Mihkel Kirvese arvele jäi 12 silma ja 4 lauapalli, Rauno Nurger lisas 11 punkti ja 5 lauapalli. Soomlaste poolelt tegi enim pahandust 22-aastane Remu Raitanen, kes tabas neli kaugviset ning tõi kokku 15 punkti ja 5 lauapalli. Topias Palmi lisas 12 silma ning võrdselt 10 punkti peale jäid Mikael Jantunen, Elias Valtonen ja Edon Maxhuni.

Korduskohtumine peetakse juba homme algusega kell 19:00  Soome koondise treeningkeskuses Lohjal. Mängu näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.