Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Siim-Markus Post. Foto: Ville Vuorinen.

Täna Delfi TV-s: kas eestlased suudavad kordusmängus põhjanaabritelt revanši võtta?

30.07.2020

Eesti meeste korvpallikoondis lõpetab suvise treeningtsükli Soomes, kus kahel järjestikusel päeval kohtutakse kontrollkohtumistes Soome rahvusmeeskonnaga. Esimeses mängus jäädi agressiivselt mänginud põhjanaabritele alla 76:97. 

 

Otseülekande link

Meeskonna peatreener Jukka Toijala ütles mängujärgselt, et kaotusele pole õigustust. "Kui vaatate esimese poolaja videot, on sealt näha, et kui võtsime mõne liikumise üles, siis oli alati vähemalt üks mängija, kes ei saanud aru, mida teha. Ja me ei teinud midagi uut! Minu jaoks näitab see, et mänguks keskendumine polnud õige," rääkis Toijala pärast kohtumist Eesti ajakirjanikele.

 

"Sain õppetunni, et ma oleks pidanud sellist olekut juba varem tähele panema ja püüdma nende meeleseisundit muuta. Tegelikult ma panin loidust ja väsimust tähele. See oli nii eilsel kui ka tänasel treeningul. Mõtlesin, et nad on lihtsalt natuke väsinud ja mängu ajaks olek muutub, aga nii ei läinud," lisas ta.

 

Eestlastele jäi näppude vahele koondise särgis debüüdi teinud 19-aastase Mikk Jurkatamme hea esitus, kes kogus meeskonna parimana kõigest 18 mänguminutiga 14 punkti. Samuti kogus ta 5 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Mihkel Kirvese arvele jäi 12 silma ja 4 lauapalli, Rauno Nurger lisas 11 punkti ja 5 lauapalli. Soomlaste poolelt tegi enim pahandust 22-aastane Remu Raitanen, kes tabas neli kaugviset ning tõi kokku 15 punkti ja 5 lauapalli. Topias Palmi lisas 12 silma ning võrdselt 10 punkti peale jäid Mikael Jantunen, Elias Valtonen ja Edon Maxhuni

 

Korduskohtumine peetakse täna õhtul algusega kell 19:00  Soome koondise treeningkeskuses Lohjal. Mängu näeb otseülekandes Delfi TV vahendusel.

 

Sulge

Ülekanded