Ramirent Elme Metall Škoda PAF Alexela Spalding G4S REFLEKS
Kregor Hermet. Foto: Ville Vuorinen.

Eesti naaseb Soomest kahe kaotusega

30.07.2020

Eesti meeste korvpallikoondis lõpetas suvise treeningtsükli Soomes, kus mindi kahel järjestikusel päeval vastamisi kohaliku rahvusmeeskonnaga. Kui kolmapäeval jäädi alla 97:76, siis neljapäeval pidid Jukka Toijala hoolealused leppima 67:75 kaotusega.

Võrreldes esimese omavahelise kohtumisega alustas Eesti märgatavalt agressiivsemalt, mis sundis vastaseid tegema raskeid viskeid. Pärast Kregor Hermeti ja Sander Raieste kaugviskeid lajatas kiirrünnakust ülevalt alla Rauno Nurger, tuues tabloole seisu 16:10. Veerandi lõpus suutsid väljakuperemehed vahet vähendada – esimesele hingetõmbepausile siirduti Eesti 18:15 eduseisus.

Kui teisest mänguperioodist oli mängitud kolm minutit, haaras Soome punktilise eduseisu, 21:20. Soomlased haarasid küll initsiatiivi, kuid tulemusliku veerandi lõpu toel suutsid eestlased poolajavileks seisu viigistada (34:34).  Sander Raieste kogus kahe esimese veerandajaga 7 punkti ja 7 lauapalli.

Soome läks kolmanda veerandi alguses kiirelt viie punktiga ette, eestlased ei leidnud rünnakul loogilisi lahendusi ja pärast Sander Raieste õnnestumist tegid vastased omakorda kiire 4:0 minispurdi. Seisult 38:45 võttis Jukka Toijala aja maha. Paraku ei järgnenud ka mõttepausile õnnestumisi ja Soome rebis ette 51:38. Eesti vastas 5:0 minispurdiga ja tuli mängu tagasi. Veerandi lõpp kuulus aga taaskord kodumeeskonnale ja otsustavale neljandikule mindi valgesärkide 59:47 juhtimisel.

Tugeva kaitse toel jõudis Eesti kuus minutit enne normaalaja lõppu nelja punkti kaugusele (58:62). Soome vastas aga 6:0 spurdiga ja Toijalal ei jäänud muud üle kui aeg taas maha võtta. Eesti jõudis korraks veel kuue peale (62:68), kuid sellest lähemale tulla ei õnnestunud.

Eesti parimana kogus Kerr Kriisa 14 punkti, Kregor Hermet lisas 13 ja Sander Raieste arvele jäi 11 silma ja 9 lauapalli.

Soome poolelt tõid Elias Valtonen 14, Alexander Madsen 12, Edon Maxhuni 8 ja Remu Raitanen 7 punkti.

Eesti koondis tõmbas kontrollkohtumistega suvisele treeningtsüklile joone alla, näppude vahele jäid võidud Leedu ja Läti üle ning koduse Balti keti karika esikoht.