Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
KK Viimsi tegi nädalavahetusel puhta töö. Foto: Siim Semiskar.

KK Viimsi võitis kaks etappi ning ühtlasi ka 3x3 sarja põhiturniiri

03.08.2020

Nädalavahetusel peeti kaks 3x3 korvpalli etappi - laupäeval Kohtla-Järvel ja pühapäeval Kohilas. Eliitsarjas võitis mõlemad etapid KK Viimsi meeskond (Siim-Markus Post, Egert Haller, Kristjan Evart ja Rauno Nurger), kes ühtlasi kindlustasid ka Eesti meistrivõistluste põhiturniiri esikoha. 

Laupäevasel etapil pääses KK Viimsi koos Poola koondisega otse poolfinaali. Viimsilaste vastaseks nelja hulgas oli eelmise kahe Virumaa etapi võitja Linnujalad (Jaan Puidet, Oliver Metsalu, Roland Prii ja Riho Suija). KK Viimsi pani skooriga 21:16 oma paremuse maksma, vahendab Korvpall24.

 

Teises poolfinaalis läks Poola koondis kolmekesi mänginud KK Hito/Suurköögid (Veiko Simm, Margo Tali ja Urmet Roosimägi) meeskonna vastu küll kohtumist kindlalt juhtima, kuid Ida-Virumaa mehed ei jätnud kodupubliku ees jonni ja võitlesid ennast hullumeelsete kolmestega mängu tagasi. Lõpuks poolakatele 16:13 võit. KK Hito oli seejuures veerandfinaalis skooriga 17:12 meele mõrudaks teinud Poola U23 koondisel.

 

Kohilas kujunes täiesti hullumeelseks juba alagrupiturniir, kui A-grupis jäeti surnud ringiga play-off’ist välja päev varem Kohtla-Järvel finaali pääsenud Poola 3x3 koondis. Grupist läksid tänu suuremale visatud punktide arvule edasi Kvartett (Jaagup Toome, Andreas Märtson, Erik Luts ja Gaspar Bibikov) ja Treimix (Heigo Erm, Märt Rosenthal, Sven Kaldre ja Tom Kaldre). Teisest alagrupist läksid edasi KK Viimsi ja Poola 3x3 U23 koondis.

 

Ühepoolseks kujunes KK Viimsi poolfinaal Treimixiga, kus teist päeva järjest mänginud viimsilased said 21:13 võidu. Alagrupis Poola koondise alistanud ja sellega nad poolfinaalist välja jätnud Kvartett pidi aga nelja hulgas 18:19 tunnistama Poola U23 koondise paremust.

 

Kui Kohtla-Järvel Poola koondis KK Viimsile lõpuks väga ohtlikuks ei saanud, siis ka Kohilas panid viimsilased poolakate U23 esinduse vastu oma paremuse kindlalt maksma. Tulemuseks 21:13 võit ja turniiri korraldaja Jüri Pritšin ja autasustamisele appi tulnud Rait-Riivo Laane said võidumeestele ulatada 2000 eurot auhinnaraha.

 

Eliitsarja Eesti meistrivõistluste põhiturniiri võitis KK Viimsi, kes nelja etapivõiduga üheksast osaletud etapist kogus rekordilised 780 punkti. Laupäeval Kohtla-Järvel ja pühapäeva. Kohilas peetud etapivõitudega teenisid KK Viimsi ridades mänginud Siim-Markus Post, Egert Haller, Rauno Nurger ja Kristjan Evart ka 2800 eurot auhinnaraha ning jätsid järgmise laupäeva 3x3 korvpalli finaalturniirilt Tallinn Open 2020 eemale sel nädalavahetusel Eesti turniiridel osalenud Poola 3x3 korvpalli rahvuskoondised.

 

Stabiilselt läbi kogu suve esinenud Kvartett teenis 470 punkti ja sai teise koha, hooaja esimest poolt valitsenud, kuid hilisemateslt etappidelt eemale jäänud Boft jäi 460 silmaga kolmandaks.

 

Suvise 3×3 korvpalli Eesti meistrivõistluste põhiturniiri etappidel osales kokku üle 850 mängija, kes pidasid omavahel üle tuhande 3x3 formaadis korvpallilahingu. Kõikide võistlusklasside põhiturniiri 12 paremat võistkonda teenisid pääsme 8. augustil Tallinnas toimuvale finaalvõistlusele, mille paremusjärjestuse alusel selguvad järgmisel laupäeval selle aasta 3×3 korvpalli Eesti meistrid ning võistkond, kes pääseb 29.-30. augustini Ungaris Debrechenis peetavale FIBA 3x3 maailmaturnee põhivõistlusele.

 

3x3 Eesti meistrivõistluste põhiturniiri üldseisu näeb SIIN.
 

Loe etappide pikemaid kokkuvõtteid Korvpall24.ee lehelt!

 

 

Sulge

Ülekanded