Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Erik Keedus. Foto: TalTechi korvpallimeeskond.

Põlvevigastusest taastunud Erik Keedus tõmbab uuel hooajal selga TalTechi särgi

10.08.2020

TalTechi korvpallimeeskond andis esmaspäeval teada järjekordse endise Eesti korvpallikoondislase liitumisest, kui varem välja hõigatud Indrek Kajupangale ja Tanel Sokule lisaks tõmbab tehnikaülikooli särgi selga ka Erik Keedus, kirjutab Korvpall24.

30-aastane ja 198 cm pikkune ääremängija alustas oma kõrgliigakarjääri just toona veel TTÜ nime kandnud meeskonnas, kui 2007. aastal ta noore korvpallurina oma esimesed kümme meistriliigamatši kirja sai. TTÜ-s pallis Keedus koguni aastani 2014, kui läks edasi BC Kalev/Cramo ridadesse, kellega ta krooniti neljal korral ka Eesti meistriks.

 

Kalev/Cramo aastate lõpu rikkus Keedusel raske põlvetrauma ning 2019/20 hooaja alguses liikus mees edasi Rapla Avis Utilitase klubisse. Raplas sai ääremängija teha kaasa vaid kuus matši, kuna pidi uuesti minema põlveoperatsioonile. Nende väheste kohtumistega oli Keedus Paf Eesti-Läti liigas Rapla eest suures rollis, kui keskmiselt 32 minutiga tõi 10,8 punkti, 7 lauapalli, 3 söötu ja ühe vaheltlõike.

 

Keeduse sõnul oli huvi tema vastu erinevatest Eesti klubidest, sealhulgas ka senisest tiimist Raplast: “Otsustamine võttis aega ja kaalumist, sest eelmine hooaeg jäi ju Raplas poolikuks ja ka nende poolt oli huvi olemas. Võtsin kogu protsessi rahulikult ja mõtlesin enda jaoks läbi, mida tulevalt hooajalt soovin. Paratamatult pean mõtlema ka selle peale, mis sportlaskarjääri lõppedes saab.”

 

Kogenud ääremängija viimasest lausest võis välja lugeda, et lisaks korvpallile istub ta TalTechis uuesti ka koolipinki ning seda kinnitas Keedus ka ise: “Alustan käesolevast sügisest magistrikraadi omandamisega. Kooli minekust sai üks põhiargumente võistkonna valikul. Suvel kaalusin pikalt ja tundus õige hetk koolipinki naasmiseks. Tean juba varasemast, et TalTechis on ideaalne võimalus sport ja õpingud ühendada.”

 

Loe edasi Korvpall24.ee portaalist >>>

Sulge

Ülekanded