Keandra Koorits. Foto: Limas Žemgulis.

Noore koosseisuga neidude U16 koondis kaotas Balti matši avamängus Leedule

14.08.2020

Täna Kaunases startinud U16 Balti matši avamängus pidi suuresti U15 vanuseklassi neidudest koosnev Eesti koondis tunnistama Leedu eakaaslaste 63:48 paremust.

Kolmeminutilise mängu järel oli seis alles 2:2, kuid kaitses hästi tegutsenud eestlannad läksid seejärel ette 8:2. Seejärel asus Leedu kaitses kõrgelt survet avaldama viigistas skoori 12:12. Esimesele hingetõmbepausile mindi võõrustajate minimaalses eduseisus (17:16). Korvidevaese teise mänguperioodi hakul tegid leedulannad 7:0 vahespurdi (24:18). Vaid nelja punktiga piirdunud Eesti ei suutnud kuidagi palli korvi toimetada ja poolajaks kärises vahe 29:20 peale.

Kolmanda veerandi alguses suutsid rohesärgid initsiatiivi haarata, kuid Eesti suutis teha kiire 6:0 vahespurdi vähendada vahe viiele (32:37). Vastased karistasid neljandiku lõpus tehtud eksimused ära ja otsustavale mänguperioodile mindi Leedu 46:36 juhtimisel.

Visketabavusega hädas olnud eestlannad ei suutnud viimasel veerandil vastastega sammu pidada. 24-st teele saadetud kaugviskest suutsid Eesti neidu tabada vaid ühe.

Keandra Koorits kogus Eesti parimana 22 punkti ja 5 lauapalli. Marta Eleri Jaama arvele jäi 8 punkti ja 9 lauapalli ning Sille-Liis Mölder lisas 5 punkti ja haaras 6 lauapalli. Leedulannade suurimad skooritegijad olid Viltė Andrunavičiūtė 21 ja Neda Pliatkutė 17 silmaga.

Homme tuleb Eesti neidude U16 koondisel minna Leedu duubelnaiskonnaga. Kohtumine Kaunases algab kell 17:30 ning seda näeb otseülekandes Basketi Facebooki ja kodulehe vahendusel.