Sille-Liis Mölder. Foto: Limas Žemgulis

Neidude U16 koondis kaotas tasavägises mängus Leedule

15.08.2020

Eesti neidude U16 koondis pidi Balti matši teises kohtumises tunnistama Leedu eakaaslaste nappi 70:68 paremust.

Eesti alustas kohtumist hästi, minnes neljaminutilise mängu järel ette 11:5.  Leedu tuli korraks kahe punkti kaugusele, kuid esimesele hingetõmbepausile siirduti eestlannade 20:15 eduseisus.

Eesti kaks järjestikust tabavat kolmest teise veerandi alguses kasvatasid sinisärkide eduseisu üheksale (26:17). Eestlannad suutsid poolajaks vahe kasvatada kümnele punktile (39.29). Kui turniiri avamängus oldi hädas visketabavusega kaare tagant, siis nüüd tabati juba esimesel poolajal seitse kaugviset.

Kolmanda veerandi alguses rebis Eesti korraks juba 15 punktiga ette (46:31), kuid Leedu vähendas vahe kiiresti tagasi üheksale (46:37). Mõne minuti pärast oli vahe kahanenud juba minimaalseks (48:47). Vastastele tõi edu maa-ala kaitse, mis lõi eestlannad rünnakul rivist välja. Kolm minutit enne veerandi lõppu läks Leedu juhtima 49:48. Otsustavale mänguperioodile mindi vastu Eesti 56:55 eduseisus.

Viimased kümme minutit mängiti sisuliselt punkt-punktis. Kui mängida jäi poolteist minutit olid leedulannad peal 70:68. Kumbki võistkond ei suutnud järgnevalt rünnakuid realiseerida ja 13 sekundit enne normaalaja lõppu sai Eesti viimase võimaluse, kuid teele saadetud kolmepunktivise ei tabanud.

Sille-Liis Mölder tõi sinisärkide parimana 23 punkti ja võttis 8 lauapalli. Maria Vasara arvele jäi 13 ja Marta Eleri Jaama lisas 11 silma. Leedu poolelt kogus Ugnė Sirtautaitė 23 ja Rusnė Augustinaitė 17 punkti.

Turniiri viimases mängus tuleb eestlannadel pühapäeval algusega kell 10:00 vastamisi minna Lätiga.