Kaspar Clemet Kuusmaa. Foto: Limas Žemgulis

Eesti jäi Balti matšil põneva lõpuga mängus alla Leedule

15.08.2020

Balti matši teine võistluspäev pakkus Eesti U16 noormeeste koondisele tasavägise mängu kui lõpuminutite heitluses tuli alla vanduda Leedule 78:86.

Eesti haaras avaveerandi järel 17:15 eduseisu. Teise mänguperioodi alguses suudeti vahe korraks ka kuuele punktile kasvatada, kuid leedukad viigistasid seisu kui poolajapausini jäi pisut alla kolme minuti. Veerandi lõpp õnnestus paremini väljaperemeestel ja riietusruumidesse siirduti Leedu 45:39 juhtimisel.

Kolmanda mänguperioodi esimeses pooles kärises vahe kümnele punktile, kuid eestlased suutsid hingestatud mängu toel mängu tagasi tulla ja Kaspar Clemet Kuusmaa viimase sekundi kauge kolmene vähendas vahe enne otsustavat veerandit punktiliseks (61:62).

Paar minutit enne kohtumise lõppu oli Leedu peal vaid punktiga, kuid olulistel hetkedel tabatud visked tõid neile lõpuks kaheksapunktilise võidu.

Kaspar Clemet Kuusmaa ja Karl Markus Poom tõid mõlemad 20 punkti. Kuusmaa jagas veel lisaks 5 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Poom võttis 3 lauapalli ja tegi samuti 4 vaheltlõiget. Karl Gustav Jurtšenko toetas neid 13 punkti ja 5 lauapalliga.

Leedukate poole tõi Rokas Jocys tõi 22 punkti, 5 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. Kaksikduubliga sai hakkama Gediminas Alisas kes viskas 15 silma ja noppis 13 lauapalli.

Turniiri viimases mängus kohtub Eesti homme algusega kell 12:15 Lätiga. Kohtumist näeb otseülekandes Basketi Facebookis ja kodulehel.