Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Kris Killing. Foto: Limas Žemgulis.

Noormeeste U16 koondise peatreener Kris Killing: näitasime, et suudame Läti ja Leeduga mängida küll

17.08.2020

U16 vanuseklassi Eesti rahvuskoondised võistlesid möödunud nädalavahetusel Kaunases peetud Balti matšil. Noormeeste koondise peatreener Kris Killing jäi vaatamata kolmele kaotusele võistkonna hingestatusega rahule.

„Esiteks oli meil võistkonnavaimu ja tahtmist rohkem kui aasta alguses peetud BSBC turniiril. Mõned mängijad astusid treenerite silmis ühe sammu edasi ja tõusid pildile. Positiivne on ka see, et suudame olla agressiivsemad ja mängida kiiremat mängu. Surve all suutsime samuti paremini toime tulla kui kuu alguses kontrollmängudes Soomega. Kõik võistkonnad olid tegelikult võrdsed ja näitasime, et suudame Leedu ja Lätiga mängida küll. Kahju muidugi, et võiduarve avamata jäi,“ analüüsis Killing.

 

Avamängus Leedu „Rohelisele“ meeskonnale napi kolme punktiga (75:78) kaotanud Eesti tuli välja 11-punktilisest kaotusseisust. „Poisid näitasid sisu ja tulid suurest kaotusseisust välja, aga otsustavatel hetkedel jäi meil puudu külmast peast. Selles vanuses on see neile aga hea kogemus, kuidas mängude lõppe tuleks mängida,“ lisas peatreener.

 

Leedu „Valge“ vastu püsiti samuti viimaste minutiteni mängus, kuid lõpuks tuli vastu võtta kaheksapunktiline kaotus (78:86). „Tahtsime kohtumise lõpuminutitel võtta rutakaid viskeid ja mängu ära otsustada. Jällegi hea õppimise koht.“

 

Turniiri viimases mängus pidid eestlased tunnistama lõunanaabrite 77:61 paremust. „Neljandal veerandil tabasid lätlased kohati väga raskeid viskeid ja meie omakorda jätsime vabadelt kohtadelt punktid toomata.  Võitis võistkond, kes kannatas väsimust paremini. Üldjoontes võtame nendest mängudest väga palju positiivset kaasa. Teame nüüd, mida teha veel paremini, et võidud ka kätte saada,“ kommenteeris Killing.

 

Kui esialgsete plaanide kohaselt pidi Kaunases peetud Balti matš lõpetama U16 koondise suvised tegemised, siis ootamatutel asjaoludel see nii siiski pole. Nimelt otsustas Soome alaliit, et koroonaviiruse leviku suurenemise tõttu ei osale nende rahvusesindused 21. – 23. augustini Tallinnas toimuval U15 vanuseklassi Balti matšil. Soome noormeeste koondise asemel võtab turniirist osa just Killingu juhendatav U16 võistkond.

 

Sulge

Ülekanded