Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Marko Parkonen. Foto: Limas Žemgulis.

Marko Parkonen: puudujäägid tehnilistes oskustes tekitavad tüdrukutes ebakindlust

18.08.2020

Eesti U16 vanuseklassi rahvusesindused võistlesid möödunud nädalavahetusel Kaunases peetud Balti matšil. Võiduta jäänud tütarlaste koondise peatreener Marko Parkonen tõdes, et lõunanaabrite agressiivsusega veel toime ei tulda.

„Me oleme täpselt nii valmis kui oskused lubavad. Meie tehniline võimekus on kehvem ja kui vastased suruma hakkavad siis meil tekib kohe paanika. Tüdrukud kardavad vastaseid, sest pole enda oskustes kindlad,“ lausus kogenud Parkonen.

 

„Mängud lähinaabritega on kõik ühte auku – heal päeval võime konkurentsis püsida, aga laiata meil siin regioonis millegagi pole. Olen rääkinud seda aastaid, et põhiprobleem on puudujääk tavalises korvpalli ABC-s – mängu lugemine, tehnilised oskused, kuidas midagi teha ja mille jaoks teha. Samuti on Eesti ilmselt ainuke riik, kus tüdrukutele kaitsemängu ei õpetata. Kolmenädalase koondise laagri jooksul seda kõike parandada on raske.“

 

Parkonen leiab, et ka trennides peaksid tüdrukud mängima hoopis agressiivsemat korvpalli. „Passiivsuses ei saa süüdistada ainult mängijaid. Nad ei ole harjunud aastaringselt agressiivselt mängima. Trennid peavad olema sellised, et tüdrukud oleksid valmis ka päris mängusituatsioonideks, kus vastane avaldab tugevat survet.“

 

Kaks kolmandikku koondisest jätkab teisipäeval ettevalmistust 21. – 23. Tallinnas toimuvaks U15 vanuseklassi Balti matšiks. „Füüsiliselt pole me väga kehvas, aga kindlasti mitte ka parimas seisus. Teisipäeval teeme kerge visketrenni ja mõned lihtsamad drillid. Proovime selle lühikese ajaga ka kaitsemängu parandada,“ sõnas Parkonen.

 

Kui esialgselt pidid Audentese Spordikeskuses toimuvast U15 Balti matšist osa võtma Eesti, Läti, Leedu ja Soome koondised, siis põhjanaabrid otsustasid koroonaviiruse leviku suurenemise tõttu reisimisest loobuda. Täpne ajakava on veel selgumisel.

Sulge

Ülekanded