Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Siim Raudla. Foto: Siim Semiskar.

3x3 koondise peatreener Siim Raudla: konkurentsi naiste koondisesse on küll ja veel

21.08.2020

Eesti naiste 3x3 koondis lõpetas neljapäeval treeninglaagri, kus valmistuti Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks. Koondise peatreener Siim Raudla ütles ERR-ile antud intervjuus, et motivatsioonist naistel puudu ei tule. 

 

 

"Naised on olnud kahe nädala vältel vägagi motiveeritud. Kahjuks eelmise nädala alguses tuli küll teade, et noortel jääb ära [U-18 MM-]turniir, milleks me terve suve olime valmistunud, aga sellegipoolest sõidame me järgmisel nädalal Ungarisse, sest midagi seal ikkagi toimub. See ei ole küll rahvusvahelise korvpalliliidu egiidi all, aga vähemalt mingi aimduse noored oma tasemest võrreldes teiste riikidega saavad," rääkis Raudla ERR-ile.

 

"Naistel loodetavasti ootab septembri lõpus EM ees. Ma küll sügavalt kahtlen, et see seal toimuma saab, aga näis. Võib-olla lähipäevad toovad meile selle osas rohkem selgust. Belgias on olukord suhteliselt kriitiline. Usun, et on kaks varianti: kas turniir jääb ära või ta viiakse teise riiki."

 

Raudla sõnul on positiivne see, et 3x3 koondises tahtest ja konkurentsist puudu ei tule. "Mai lõpus peaks Austrias toimuma OM-kvalifikatsiooniturniir ja arvan, et see on ka üks põhjusi, miks naised on nii motiveeritud selles 3x3 korvpalliprogrammis kaasa lööma. Kui öeldakse, et meil muidu naiste korvpallis seda konkurentsi ja materjali ei ole, siis minul, kel valida vaid neli mängijat, sellega probleemi ei ole. Siin on konkurentsi küll ja veel ja noored tulevad ka peale ning näitavad vanematele ka vahel koha kätte."

 

Vaata rohkem:

 

 

Sulge

Ülekanded