Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti U15 koondis. Foto: Siim Semiskar.

Vägev! Eesti neidude U15 koondis alistas kodusel Balti matšil Leedu! (lisatud peatreeneri kommentaarid)

21.08.2020

Eesti tütarlaste U15 vanuseklassi koondis alustas kodust Balti matši turniiri võidukalt, kui Leedu eakaaslastele tehti tuul alla numbritega 69:60.

Leedu võistkond rebis seitsme mänguminutiga ette 14:5, kuid Marko Parkoneni hoolealused suutsid avaveerandi lõpuks vahe vähendada 13:16 peale. Eesti alustas teist mänguperioodi aktiivse pressinguga kaitses ja see tõi edu – kui neljandikust oli mängitud kaks minutit olid valgesärkide eduseis kasvanud seitsmele, 24:17. Eesti suutis vahe korraks juba 12 punkti peale kasvatada ent poolajapausiks vähendasid vastased vahe taas kaheksale (36:28).

 

Leedu tuli mängu tagasi, võites kolmanda mänguperioodi 19:9 ja minnes otsustava veerandi eel omakorda ette 47:45. Kohtumise murdepunkt toimus pisut vähem kui neli minutit enne normaalaja lõppu kui Anette-Laura Tõksi tabav kolmene viis eestlannad ette 61:55. Leedu viimastel minutitel enam ohtlikult lähedale ei jõudnud Eesti neidude U15 koondis sai turniiritabelisse esimese võidu.

 

Peatreener Marko Parkonen ütles mängujärgselt, et võrreldes möödunud nädalavahetusel Kaunases peetud U16 Balti matšiga olid neiud enesekindlamad. "Selle vähese ajaga, mis meil kahe turniiri vahel oli, vaatasime, kuidas mängida kaitset üle välja ja pick and roll olukordades. Võtsime ka liikumisi vähemaks ja muutsime rünnaku veel lihtsamaks. Põhirõhk läks kiirele mängule ja ülekaalu olukordadele. Kuigi me kaotasime vahepeal seitsmeks minutiks täielikult pea, suutsime täna oma tugevused maksma panna." 

 

Keandra Koorits tõi eestlannade parimana 18 punkti, haaras 11 lauapalli, jagas 5 resultatiivset söötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Sille-Liis Mölder Lisas 14 punkti ning Anette-Laura Tõksi arvele kogunes 10 silma. Marta-Eleri Jaama panustas 9 punkti ja 14 lauapalli. Leedu poolelt vastas Sintija Aukstikalnyte 22 punktiga.

 

Homme tuleb neidude U15 koondisel kell 15:30 algavas mängus vastamisi minna Läti eakaaslastega.

Galerii
Sulge

Ülekanded