Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: EKL.

OTSEPILT: U18 koondis alustab täna mänge Ungaris FIBA 3×3 noorte festivalil

26.08.2020

Eesti U18 neidude 3x3 koondis alustab täna mänge Ungaris toimuvatel FIBA 3x3 Noorte Mängudel, kus Eesti kohtub avapäeva esimeses mängus kell 14:45 Iisraeli ning 16:35 kohaliku Debrecheni võistkonnaga. Eesti mängib Ungaris koosseisus Anna Gret Asi, Helena Stina Svilberg, Marie Anette Sepp ja Viktoria Kisseljova.

Eesti neiud pidasid suvel laagreid Kuremaal ja TalTechi spordihoones ning võistluskogemuste saamiseks Soome 3x3 meistrivõistluste etappidel ning Tallinn Openil. Laagrite eesmärk oli edukas esinemine FIBA U18 3x3 maailmameistrivõistlustel, mis paraku jäid pandeemia tõttu ära, kuna mitmed riigid ei saanud oma võistkondi Euroopasse saata.

 

Sellegipoolest korraldas FIBA koostöös Ungari Korvpalliliiduga 3x3 festivali, millest võtavad osa riigid, kes oma koondised said turniirile saata. Kokku osaleb turniiril U18 neidude arvestuses seitse võistkonda, kelle seas lisaks kohalikele tiimidele ka Sloveenia, Iisrael, ja Tšehhi koondised, kes kõik mängivad alagrupis omavahel läbi. Alagrupist pääseb edasi kuus võistkonda, kaks paremat otse poolfinaalidesse. Eesti koondise mängude ajakava leiab FIBA3x3 lehelt.

 

FIBA 3x3 noorte festival kestab kuni pühapäevani, koondis jõuab tagasi Eestisse esmaspäeval, 31. augustil.

 

Koondist juhendav Eesti 3×3 peatreener Siim Raudla andis teada, et kohapealsed Covid-19 meetmed on väga karmid. “Kui mängijad parasjagu ei söö, treeni, mängi või teiste mänge ei vaata, mida tuleb teha vaid maskiga ning selleks ettenähtud istekohtadel, peavad nad viibima vaid oma hotellitoas,” sõnas Raudla, kelle sõnul on maski kandes põhjusega lubatud vaid lähedalasuva toidupoe või apteegi külastus. Samu meetmeid peavad lisaks koondisele ja Raudlale järgima ka füsioterapeut Henriette Marie Josephine Porila.

 

Vaata mänge otsepildis:

 

 

 

Sulge

Ülekanded