Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Foto: EKL.

Vägevalt esinenud Eesti U18 3x3 naiskond naaseb Ungarist hõbemedalitega (lisatud peatreeneri kommentaar!)

31.08.2020

Eesti U18 vanuseklassi neidude 3x3 koondis lõpetas Ungaris peetud FIBA Noorte Festivali hõbemedaliga. Finaalmängus tuli Ungari "A" naiskonnale alla vanduda numbritega 10:12. 

Eesti koondis kooseisus Viktoria Kisseljova, Anna Gret Asi, Marie Anette Sepp ja Helena Stina Svilberg võits alagrupis viis mängu kuuest ja lõpetas Ungari "A" naiskonna järel teisena, mis tähendas otsepääset poolfinaali. Poolfinaalis saadi vastaseks Sloveenia, keda võideti kindlalt 16:9. Ka finaalmängus Ungari vastu oli võiduvõimalus täiesti olemas, kuid otsustavatel hetkedel näitas kodunaiskond tugevat kaitsemängu ja võttis napi võidu. 

 

Koondise peatreener Siim Raudla sõnas, et finaalmänguks valitud taktika tegelikult toimis. "Läksime seda teed, et pakume vastastele väljast viskeid ja sisuliselt nad kaugviskeid ei tabanudki. Kahjuks jäime aga laua blokeerimisega hätta ja oma rünnakul ei suutnud vastaste agressiivsuse vastu piisavalt olukordi luua." Kokkuvõttes jäi Raudla tüdrukute esitusega rahule: "Näitasime turniiri edenedes üha paremat mängu ja ma usun, et tüdrukud realiseerisid suvel tehtud töö maksimumi lähedaselt. Turniiri tase ja korraldus oli väga korralik ja koondis sai suve lõppu kindlasti kõva emotsiooni."

 

Lisaks hõbemedalitele tuleb Anna Gret Asi Ungari turniirilt tagasi viskevõistluse pronksmedaliga ning Marie Anette Sepp nimetati kahe ungarlanna kõrval turniiri sümboolsesse kolmikusse.

 

Finaamäng ja auhinnatseremoonida on FIBA3x3 YouTube kanalist järelvaadatav:

 

 

Sulge

Ülekanded