Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala SK Nordi noori motiveerimas.

Noorteklubisid külastav Jukka Toijala: eesmärk on arendada korvpalli üldiselt ja kõige olulisem töö tehakse ära just klubides

30.09.2020

Meeste rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala tuli Eestisse eesmärgiga aidata kaasa siinse korvpalli arengule. Möödunud nädalal alustas ta korvpalliklubide külastustega, et Maarjamaa korvpallimaastikuga lähemalt tutvuda.

„Mind ei palgatud ainult meeste rahvuskoondise peatreeneriks. Minu eesmärk ja ülesanne on arendada Eesti korvpalli kõige laiemas mõttes. Selleks, et me tõepoolest jõuaksime 2030. aastaks Euroopas kaheksa parema hulka nagu meie arengukava ette näeb, peame me arenema kõikidel tasemetel,“ kommenteeris Toijala, kes tänaseks päevaks on külastanud SK Nordi ja Viimsi korvpalliklubi.

 

„Kõige olulisem töö tehakse ära klubides ja minu külastuste eesmärk on saada aimu organisatsioonidest, tutvuda inimestega, näha nende tegemisi lähemalt ja mõista, kuidas alaliit saab neid aidata.“

 

Selle aastanumbri sees loodab soomlane tutvuda vähemalt 17 klubi tegemistega. Fookuses on hetkel need organisatsioonid, kellel on toimiv noortesüsteem.

 

„Ainult nii-öelda põllul tööd tehes saame teada, mis seisus me oleme ja kuhu suunas me peame liikuma. Juba kahe esimese külastusega olen saanud kaks väga head ja sisukat soovitust. Tegelikult on palju aspekte, mida saame väga lihtsasti parandada. Kuid on ka asju, mis vajavad arutelu, läbimõtlemist ja rahalist ressurssi. Kindlasti teeme pärast kohtumisi kokkuvõtte ja analüüsime, mida ja kuidas lähiajal muuta,“ rääkis Toijala.

 

Soomlane elab alates juulikuust alaliselt Eestis ja on äärmiselt motiveeritud Eesti korvpallielus aktiivselt kaasa lööma. „Minu jaoks on suur au seda kõike teha, aga loomulikult ei ole see ühe mehe töö. Peame kõik koos ühiselt pingutama. Seis ei ole tegelikult üldse halb, aga konkurentsis püsimiseks peame ka meie pidevalt arenema. Kui me ei toeta klubisid, siis ei ole meil ka head koondist."

 

Sel nädalal on Toijalal kavas kohtumised Audentese Spordiklubi ja Keila Korvpallikooli inimestega.

Sulge

Ülekanded