Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti naiste korvpallikoondis. Foto: Taavi Kruut.

Vaata täna kell 21 otsepildis: naiste korvpallikoondis kohtub EM-valikmängus Bosnia ja Hertsegoviinaga

08.11.2020

Eesti naiste korvpallikoondis jõudis pühapäeval Bosnia ja Hertsegoviina pealinna Sarajevosse, kus mängitakse EM-valiksarja C-alagrupi järgmised kohtumised. 

Eesti naiskonnal tuleb 12. novembril vastamisi minna Bosnia ja Hertsegoviina ning 14. novembri Šveitsi rahvuskoondisega. Aasta tagasi võõrsil peetus kohtumises pidid eestlannad tunnistama Šveitsi 73:63 paremust ning kodusaalis jäädi 96:66 alla tugevale Venemaale.

 

Võistlus- ning reisigraafikute tõttu ei õnnestunud koondisel enne Bosniasse lendu koguneda. Peatreener Allan Siimann usub, et nn. „mulli“ formaat aitab mängijatel kiiresti üksteisega kohaneda. „Peamine rõhk saab olema võistkondliku mängu ja identiteedi paika saamisel, et oleksime mängudes valmis võidu nimel võitlema. Loomulikult on mulli kontseptsioon uudne ning võib mõjuda mängijatele erinevalt, kuid nii väljakul kui selle kõrval ühise keele leidmise vaatevinklist võiks see tulla kasuks. Meil on siin võimalik mängudeks detailselt valmistuda ja enda tegemisi operatiivselt analüüsida.“

 

Siimanni hinnangul on koondises hea kooslus noortest ja kogenud mängijatest. „Meil on samadel positsioonidel erinevate stiilidega mängijad ning väga olulise osana on koondises konkurents ehk kui me sisenesime mulli 14 mängijaga, siis mõlemaks mänguks saame üles anda 12. Väljakule saamine on vaja treeningutel välja teenida.“

 

Bosnia vastu mahtusid peatreeneri valikusse järgmised mängijad:

 

Birgit Piibur (TLÜ)

Marie Anette Sepp (Audentese SK/ASG)

Janeli Lilleallik (BC Elva/CHKK)

Helena Stina Svilberg (Audentese SK/ASG)

Janne Pulk (Keltern Rutronik Stars)

Mailis Pokk (Keltern Rutronik Stars)

Laina Mesila-Kaarmann (BC Elva/CHK)

Merike Anderson (TLÜ)

Victoria Ida Vähi (Baloncesto Femenino Cartagena)

Anna Gret Asi (TÜ/Kalev)

Martha-Liisa Oinitš (TLÜ)

Sofia Kosareva (TLÜ) 

 

 

Koondise abitreenerid on Alar Varrak ja Brett Nõmm. Naiskonnaga on kaasas ka füsioterapeut Mirjam Lehismets, arst Hans Arro, massöör Kätlin Piirimäe ja mänedžer Taavi Kruut.

 

Tänast kohtumist näeb algusega kell 21:00 otseülekandes siit:  

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa