Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Matthias Tass meeskonnakaaslastega. Foto: ST Mary`s Gaels basketball.

Raskest põlvevigastusest taastunud Matthias Tass loodab teha NCAA-s läbimurde hooaja

20.11.2020

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgemas divisjonis on uuel hooajal koroonaviirusele vaatamata platsile jooksmas rekordarv Eesti korvpalli tulevikutegijaid. Ühed suuremad ootused ja samas ka küsimärgid on 21-aastase ja 208 cm pikkuse Matthias Tassi kohal, kes sai eelmisel hooajal raske põlvevigastuse, kuid peaks algaval aastal olema Saint Mary’s Gaels’i üks võtmetegijaid.

Korvpall24.ee portaal uuris Matthiaselt umbes nädal enne hooaja ametlikku algust, kuidas on ta raskest põlvesidemete rebendist taastunud ning milline võiks olla tema roll kolmandal hooajal ülikoolikorvpallis. Loomulikult uurisime otse allikast, kuidas on USA-s suutnud kohaneda Tassi hea sõber Leemet Böckler, kes alustab ookeani taga tänavu oma debüütaastat.

 

Tass kogus oma debüüthooajal NCAA-s Saint Mary’s Gaels’i eest 34 kohtumise ja keskmiselt 14,8 minutiga 3,7 punkti ja 3,1 lauapalli. Teisel aastal tõstis eestlane oluliselt taset ning tegi kuni põlvetraumani kaasa 14 mängu ja tõi 23,4 minutiga keskmiselt 6,6 punkti, 3,6 lauapalli, 2,2 resultatiivset söötu ja 1,3 kulpi. Seejuures paranesid tema visketabavused väljakult 49,5% pealt 53,4% peale ja vabavisetel oli edasiminek veel nähtavam: 66,7% pealt 75% peale.

 

Alustame kõige tähtsamast, kuidas Sul põlvevigastusest taastumine on läinud ja mis seisus hetkel oled?

 

Taastumine on läinud väga sujuvalt. Kogu see koroona ning lockdown (lukkupanek – toim.) on mind selle protsessiga aidanud, kuna aeg on möödunud väga kiiresti. Loa kontaktiga treenida sain kuu aega tagasi ja olen sellest ajast korralikult meeskonnatrenne kaasa teinud. Eks alguses tuli asja rahulikult võtta, kuna poleks olnud tark kohe täie koormusega platsile tormata. Aga võrreldes inimestega, kes on eelnevalt ristatisidemete rebendist taastunud, siis ma naasin kiiremini palliplatsile kui nemad.

 

Algselt arvasin, et mind hoitakse ikka paarist drillist eemale ja võetakse rahulikult, aga kuna on tegemist minu kolmanda ülikoolihooajaga ja pean hakkama liidrirolli täitma, siis sooviti, et kohe enamus asju kaasa teeksin. Hetkel olen seisus, et tunnen ennast täiesti normaalselt. Teen trenni ja mängin küll põlvekaitsmega, aga loodetavasti umbes kahe kuu pärast saab ka sellest lahti. Siis näeb, mis seisus ma tegelikult olen.

 

Mis faasis teil treeningud hetkel on? Saan aru, et umbes kuu aega olete kossuväljakul meeskonnatrennidega kuuma andnud?

 

Treeningud on hetkel sellises faasis, et valmistume esimesteks mängudeks. Osaliselt käib juba konkreetse vastase jaoks valmistumine, kuid on ka viimaste detailide lisamist meie rünnakuplaanidesse kui ka kaitsemängu. Palliplatsil käib meil korralik lahing, mehed võitlevad ja annavad endast kõike.

 

Millal hooaeg ametlikult algab ja mis ootustega sellele vastu lähete?

 

Hooaeg algab meil ametlikult 25. novembril ning on Memphise vastu. Ning meie ootused on tüüpilised – me läheme võitma.

 

Gaelsi kodulehelt võib lugeda, et teie tiim kaotas eelmise aastaga võrreldes tinglikult 72% skoorist ehk peamised punktiviskajad lahkusid. Ühena peamistest, kes peaks asemele astuma, nimetatakse Sind. Kuidas ise näed, kas Sind ootab rünnakul ees suurem roll?

 

Kindlasti! Eelmisel aastal oli meil palju häid individuaalseid mängijaid, kes suutsid alati 1-1 olukorrast tekitada endale või siis tiimikaaslastele hea momendi. Ka sel aastal on meil palju häid individuaalseid mängijaid, kuid pall hakkab kindlalt rohkem alt läbi tulema ning minule antakse roll, kus saan tekitada teistele või siis endale viskekohti.

Loe täispikka intervjuud Korvpall24 portaalist >>>

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23