Ramirent Škoda PAF Alexela G4S REFLEKS
Peasponsor
Sergei Bazarevitš. Foto: FIBA.com.

Venemaa koondise peatreener Sergei Bazarevitš: olukord ajab nutma

24.11.2020

Venemaa korvpallikoondis kohtub laupäeval Saku Suurhallis Eestiga, kaks päeva hiljem minnakse vastamisi Itaaliaga. B-alagrupis on Itaalial 2 võitu, Eestil ja Venemaal 1 ning Põhja-Makedoonial on võiduarve avamata. Valikgrupist pääseb Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile kolm tiimi, kellest Itaalia on korraldajana koha juba kindlustanud. Venemaa rahvuskoondise peatreener Sergei Bazarevitš tõdes Venemaa korvpalliliidule antud intervjuus, et nende meeskonna seis on ülimalt keeruline, vahendab Õhtuleht Sport

"Arvasime, et teame kõike, kuid nüüd on pandeemiaga kaasnenud veelgi rohkem piiranguid. Koondiseaknad on alati keerulised. Eriti meie jaoks, sest Euroliigas on kolm Venemaa klubi ja nad ei soovi kedagi meile lasta. Loomulikult on meie parimad mängijad puudu. Kuid loodame, et kohale tulnud mängivad entusiasmi ja arusaamaga, et nad esindavad koondist," ütles ta.

 

On näha et teie ja mängijad vähemalt naeratate? Kas te ei muretse meeskonna moraali pärast?

 

Minu naerul nägu ei mõjuta võitlusvaimu. Kui mängijad tulevad erinevatest meeskondadest, siis on alati hea klubihooajale vaheldust saada. 

 

Kuidas meeldis Teile treeningul nähtu ja kuidas hindaksid korvpallurite valmisolekut?

 

Me ei oska seda veel kuidagi hinnata. Enamik neist mängis pühapäeval. Kahjuks oleme olukorras, kus mängijad tulevad koondisesse otse pärast klubimatše. Nii on järgmisel päeval võimatu teha kontaktset treeningut. Seetõttu võtame aega põhitõdede meelde tuletamiseks.

 

Rahvuskoondise jaoks on omapärane olukord, et seal on mängijaid, kellel pole klubi. Mida saate öelda Andrei Vorontsevitši ja Jevgeni Valijevi vormi kohta ning miks jäi Dmitri Kulagin kõrvale? 

 

Dima lahendab omi juriidilisi probleeme. Ta ütles mulle, et ei saa selles aknas rahvusmeeskonda aidata. Oleme arusaavad. Mis puutub Vorontsevitši ja Valijevisse, siis olen neid viimased kaks nädalat treeninud. Arvan, et nad on heas vormis - ma ise ju treenisin neid! (naerab)

 

Tegelikult on seis keeruline. Vorontsevitši füüsiline vorm pole halb, ta tegi terve suve tööd. Valijevil seis nii hea pole, kuigi viimasel ajal on seegi paranenud. Kuid füüsis on üks asi, hoopis teine küsimus on, et milline on nende mänguvorm.

 

Mida ootad probleemide taustal Eestis toimuvatel mängudelt? 

 

Olen valmis koos sinuga nutma.(muigab) See kõik on keeruline, aga olukord on selline, nagu ta on. Püüame anda endast parima, mis on nendes tingimustes võimalik.

Venemaa koondise koosseis:


Jevgeni Baburin (Nižni Novgorod, 33-aastane, 189 cm)
Maksim Grigorjev (Permi Parma, 30, 196 cm)
Mihhail Kulagin (Krasnojarski Jenissei, 26, 191 cm)
Grigori Motovilov (Krasnodari Lokomotiv-Kuban, 22, 191 cm)
Ivan Strebkov (Nižni Novgorod, 29, 190 cm)
Pavel Antipov (Kaasani Unics, 29, 203 cm)
Nikita Balašov (Južno-Sahhalinsk Vostok-65, 29, 207 cm)
Jevgeni Valijev (klubita, 30, 205 cm)
Andrei Vorontsevitš (klubita, 33, 207 cm)
Stanislav Ilnitski (Lokomotiv-Kuban, 26, 200 cm)
Andrei Lopatin (Moskva CSKA, 22, 208 cm)
Vladislav Truškin (Peterburi Zenit, 27, 201 cm)
Vladimir Ivlev (Permi Parma, 30, 207 cm).

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

ÕIGE FÄNN | 22/23