Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti koondise peatreener Jukka Toijala. Foto: Hendrik Osula.

Jukka Toijala: peame järgmiseks mänguks paremini valmis olema, nii vaimselt kui füüsiliselt

29.11.2020

Eesti meeste korvpallikoondis pidi koduses EM-valiksarja mullis tunnistama Venemaa 84:56 paremust. Rahvusmeeskonna peatreener Jukka Toijala sõnul polnud meeskond sellise tasemega vastase jaoks valmis.  

"Õnnitlused Venemaa koondisele. Arvan, et nad tegid selle valiksarja parima mängu. Koos pikkuse ja Andrei Vorontsevitšiga on neil olemas tõeline meeskond. Nad mängisid meeskonnana palju paremini üle pika aja, mil viimati neid mängimas nägin. Neil oli pikk koosseis, mis valmistas meile probleeme ja me ei leidnud rünnakul sobivaid lahendusi. Tegime liiga palju vigu nii kaitses kui rünnakul võidu nimel võideldes. Tulemust vaadates on selge, et Venemaa oli täna palju parem,” ütles Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.
 

“Mõned skautingu põhjal tehtud otsused ei õigustanud end ära. Tegime samuti individuaalseid eksimusi, mis on ühest küljest ilmselged, aga teisalt ka inimlikud. Kui neid mänge vaatan, siis on raske keskenduda. See pole vabandus, aga meie füüsiline ja mentaalne ettevalmistus kukkus läbi. Me polnud valmis mängima tasemel, et pakkuda Venemaale võrdväärset konkurentsi. Pean aga veelkord ütlema, et see Venemaa, mida täna nägime, oli tipptasemel.”

 

“Järgmises mängus saab vastaseks olema teistsuguse mängustiiliga meeskond, aga hea meeskond teistsugust tüüpi mängijatega. Võib-olla pole nad nii pikad ega nii füüsilised, aga nad mängivad isuga. On selge, et kui kaotad selliselt, nagu praegu meie, siis mõjutab see su enesekindlust. Kui oled aga professionaalne mängija, siis pead sellega harjuma, et on halbu õhtuid ja eriti kui tahad sedasorti turniiridel kaasa teha, kus mängud tulevad varsti peale, siis pead olema suuteline seal valmis olema. Seda me ka teeme: meil on 40 ja natuke peale tundi valmistuda. Loomulikult oleme treeneritega juba varasemalt ettevalmistusi teinud, aga just valmistada mängijaid ette füüsilises ning mentaalses plaanis, et oleksime esmaspäeva õhtul siin ja valmis, kui pall on mängu pandud,” lisas Toijala.

 

Esmaspäeval peaks Eesti koondis vastamisi minema Põhja-Makedooniaga, kuid täit kindlust selle mängu toimuse osas veel ei ole, sest laupäevane kohtumine Itaalia ja Põhja-Makedoonia vahel jäeti kolme makedoonlase positiivse koroonaproovi tõttu ära. 

 

Vaata Eesti ja Venemaa mängujärgset pressikonverentsi siit!

Sulge

Ülekanded