Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Rain Veideman. Foto: Hendrik Osula.

Veideman: tulemus on halb, aga keegi ei saa öelda, et me ei võidelnud

29.11.2020

Eesti meeste korvpallikoondise kapten Rain Veideman sõnas pärast 56:84 kaotust Venemaale, et vastaste pöörane viskepäev kaare tagant halvas väljakuperemeeste mängu. 

"Kui tablood vaadata, on tulemus meie jaoks halb, aga keegi ei saa öelda, et me ei võidelnud. Aga kui vastased teenivad 57 punkti kaugvisetest, on päris raske mängida," nentis Veideman pressikonverentsil. "Nad mängisid meeskonnana väga hästi."

 

Venemaa korvpallikoondis püstitas 19 tabava kaugviskega rahvusmeeskonna uue rekordi, visketabavus oli seal juures muljetavaldav - 52,8% (19/36).

 

"Esiteks nende agressiivsus ja teiseks paar taktikalist käiku, millega näppu lõikasime ja kolmandaks nende kolmeste tabavus. Need kolm kõik kokku ja sealt see vahe tuleb," lisas ta.

 

"Kui vaadata üleüldse neid esimesi mänge selles aknas  – Serbia kaotas Šveitsile, Leedu kaotas Taanile –, siis kõik mängivad rabedalt. Nüüd on meil esimene mäng tehtud, keegi pead norgu ei lasknud, kõikidel on hea tunne ja eks me analüüsime seda mängu, teeme omad järeldused."

 

Küsimusele, kas "mullis" mängimine on keeruline, vastas Veideman: "Ma ei saa öelda, et ta oli keeruline, aga kindlasti teistsugune ja omamoodi kogemus. Oled Eestis ja mehed on harjunud kodust trenni minema või kui on vaja kuskil käia, siis lihtsalt teed seda, aga nüüd on kindlad reeglid, mida teha saad. Mind see väga ei mõjutanud, aga ma ei saa rääkida teiste eest, võib-olla mõnele vennale see mõjus."

 

 

Sulge

Ülekanded