Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Janari Jõesaar naaseb kodumaale. Foto: bckalev.ee

Jõesaar naaseb BC Kalev/Cramosse, korvi alla tuuakse varem Eestis mänginud ameeriklane

07.12.2020

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond teatas nädalavahetusel kahest olulisest täiendusest, kui Hispaania kõrgliigast naaseb kodumaale 26-aastane ja 198 sentimeetri pikkune Janari Jõesaar ning korvi alla tuuakse 29-aastane ja 203 sentimeetri pikkune Marcus Kemp. Viimane mängis 2016. aastal Eesti meistriliigas AVIS UTILITAS Rapla meeskonna ridades, aidates nad pronksile. 

Peale koondise akent tulnud võimalusest kinni haaranud BC Kalev/Cramo jaoks on Jõesaar juba tuttav, 2017-19 ja 2019-20 hooajal meie ridades säravat mängu näidanud Janari liitub Hispaania meistriliiga klubist Manresa. Tänavust hooaega Hispaania meistriliigas alustanud Janari sai väljakule neljas mängus keskmiselt 14,3 minutiks ning selle ajaga kogus 3,5 punkti ja 2,3 lauapalli.

 

Jõesaar alustas korvpalli mängimist oma kodulinnas KK Taba 89, Tartu Salva ja TÜ/Rocki noortevõistkondades, misjärel siirdus 2011. aastal esmalt Hispaaniasse Zaragoza juurde ning sealt edasi USA-sse Sunrise Christian Academysse. Ülikoolikorvpalli mängis ta Ole Missi ja Texas-Pan Americani ridades. 2015. aastal Eestisse naasnud Jõesaar alustas 2015-16 hooaega Rapla meeskonna juures, kuid liitus seejärel Rakvere Tarvaga. 2016-17 hooajal mängis Jõesaar Tartu Ülikooli eest ning 2017. aasta juulis liitus ta Kalev/Cramoga, kellega tuli järgmise aasta kevadel ka Eesti meistriks. Järgmist hooaega alustas ta BC Kalev/Cramo ridades ning liikus hooaja teisel poolel Hispaania meistriliiga klubisse Iberostar-Tenerife, kus 6 mänguga sai keskmiselt väljakule 11,7 minutiks ning kogus 3 punkti ja 2,3 lauapalli selle ajaga. Peale ebaõnnestunud hooaja teist poolt liitus 2019-20 hooajaks Jõesaar jällegi Kalev/Cramoga ning kuni koroonaviirusest tingitud pausini näitas säravat tegutsemist nii Eesti-Läti Ühisliigas kui ka VTB Ühisliigas.

 

Hea hüppevõimega silma paistnud n.ö suure ääre ehk number nelja positsioonil mängiv Marcus Kemp on vahepeal kuulunud eelkõige kaugemate riikide klubidesse (Liibanon, Argentiina ja Uruguay). Tähelepanuväärne on aga üle-eelmine hooaeg, kui Kemp kuulus Hispaania meistriliigas Fuenlabrada koosseisu. Tegemist on meeskonnaga, kus sellel hooajal mängib Siim-Sander Vene.

 

Raplas mängitud hooajal oli Kempi keskmised näitajad 19,4 punkti ja 8,6 lauapalli mängust, Fuenlabradas aga 7,6 punkti ja 3,9 lauapalli mängu kohta.

 

“Klubil on hea meel Maurice’i näol korvi alla pikkust juurde saada. Otsisime mängijat, kes viljeleks meeskondlikku mängu ning suudaks ka hästi visata. Otsingud on tõesti kaua aega võtnud ning paaril korral olime uue mängija toomisele juba väga lähedal, kuid saatuslikuks said meist mitte olenevad asjaolud,” kommenteeris BC Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask Korvpall24.ee portaalile.

 

“Nüüd on tiimis 13 põhimeest ja kaks järelkasvusüsteemist pärinevat noormeest nimekirjas. Vaatame aasta alguses asjad uuesti üle, kus me omadega oleme ja mis muutusi peab sisse viima. Kui midagi peaks juhtuma, siis oleme muidugi valmis meeskonnas muudatusi tegema,” lisas Kask tuleviku kohta. Kemp peaks Eestisse saabuma esmaspäeva õhtul, seejärel ootab meest ees koroonaviiruse test ning teisipäeval meditsiiniline kontroll.

 

Koos Janari Jõesaarega peaks Kemp tooma olulist jõudu juurde seni VTB liigas võiduta oleva Kalev/Cramo koosseisu ning loodetavasti näeb mehi väljakul juba kolmapäeval kohtumises Minski Tsmoki meeskonnaga.

Sulge

Ülekanded