Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Hendrik Osula.

Kotsar esimesest profihooajast: olen muutunud agressiivsemaks ja vaatan rohkem korvi poole

17.02.2021

Eesti korvpallikoondise keskmängija Maik-Kalev Kotsar on pärast nelja aastat Ameerika Ühendriikides Lõuna-Carolina Ülikoolis korvpallihariduse omandamist tegemas oma esimest profihooaega Saksamaa kõrgliigas. Hamburgi Towersi ridadesse kuuluv eestlane ütles enne Permi EM-valikmängudele lendamist ERR-ile, et ookeani taga õpitu on tulnud talle kõvasti kasuks. 

"Treener on nõudnud minult palju rohkem agressiivsust nii rünnakul kui kaitses. See on see, millega olen natuke arenenud," selgitas Kotsar oma eduka hooaja tagamaid. "Kaitses isegi kui minu mängija jookseb korvi alla, siis avaldan ikkagi vastaste tagamängijatele survet. Ründes vaatan samuti rohkem korvi poole."

 

"Kõik, mis Ameerikas õppisin, on väga väärtuslik ja minu treenerid nii USA-s kui Saksamaal jagavad samu filosoofiaid. Nad mängivad laias laastus samasugust mängu ja see aitas mul Euroopa korvpallile üle minna."

 

"Olen Saksamaa tingimustega väga rahul. Kõik aitavad võimalikult palju. Põhiline milles igal mängijal abi vaja on, on meeskonnakaaslased, kes aitavad ka trennis kaasa," arutles Kotsar.

 

Kotsar liitus esmaspäeval oma koondisekaaslastega, et asuda Venemaal Permis võitlema EM-finaalturniiri pääsme nimel. "Ma arvan, et mu vorm on hea. Olen pool hooaega nüüd mänginud ega ühtki mängu vahele jätnud. Teistel meestel on ka vorm väga hea ja lähme Venemaale ootustega võit ära võtta."

 

Vaata pikemalt ERR-i videointervjuust: 

 

 

Sulge

Ülekanded