Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti meeste korvpallikoondis. Foto: Hendrik Osula.

Täna algusega kell 13:20 TV6-s: Eesti kohtub EM-valiksarjas Itaaliaga

17.02.2021

Eesti meeste korvpallikoondisel seisab 19.-22. veebruarini Venemaal ees kolm väga tähtsat mängu - kaalul on edasipääs järgmise aasta EM-finaalturniirile.  Esimeses neist tuleb reedel meie aja järgi kell 13:30 vastamisi minna Itaalia rahvusmeeskonnaga.

Jukka Toijalal on Venemaal Permis toimuvatel mängudel kasutada 15 mängijat. Vigastuste tõttu jäävad eemale mitmed kogenud mängijad ning peatreener Jukka Toijala tunnistab, et neist tuntakse puudust.  „Kindlasti on kahju, et Siim-Sander Vene, Kristjan Kitsing ja nüüd ka Rain Veideman jäävad eemale. Meie kõige kogenumaid mängijaid ei ole. Mul on aga hea meel, et koondises on Sten-Timmu Sokk, kes on samuti kogenud mängija. Ta on meile kindlasti suureks abiks,“ lausus Toijala ERR-ile antud intervjuus.

 

Veidemani asemel kaasas soomlane koondise koosseisu Rakvere Tarva tagamehe Egert Halleri. Samuti on uue tulijana rivistuses Märt Rosenthal. Viimase hetkeni oodatakse liituma ka Sander Raiestet, kuid tema koduklubi Baskonia pole aldis mängijaid rahvusesindustesse laskma.

 

"Rääkisime Raiestega, kahjuks midagi uut pole. Nad mängivad neljapäeval Moskvas. Öeldi, et keegi ei saa koondisega liituda. Ei Sander, ei sloveen Zoran Dragic, ei Arturs Kurucs, ei leedulane Tadas Sedekerskis," rääkis Toijala enne äralendu.

 

Eestlaste esimene vastane Permis on Itaalia, kellele jäädi aasta tagasi kodusaalis alla 81:87. Meie parimad olid toona Kristjan Kitsing 22 ja Siim-Sander Vene 21 punktiga. Kristian Kullamäe arvele kogunes 17 silma. Itaalia poolelt vastasid Michele Vitali 22 ja Ciampaolo Ricci 18 punktiga. Mõlemad kuuluvad Itaalia rivistusse ka selles aknas. Ühena korraldajatest on itaallased pääsu EM-finaalturniirile juba taganud.

 

Eesti läheb itaallaste vastu järgmises kooseisus: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Rait-Riivo Laane, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar. Eemale jäävad Mihkel Kirves, Jaan Puidet ja Egert Haller.

 

Itaalia koosseis: Nicola Akele, Davide Alviti, Tommaso Baldasso, Leonardo Candi, Amedeo Della Valle, Gabrielle Procida, Giampaolo Ricci, Matteo Spagnolo, Marco Spissu, Amedeo Tessitori, Leonardo Tote ja Michele Vitali.

 

Neljapäeval alistas Itaalia numbritega 92:84 Põhja-Makedoonia. Itaalia võit oli vajalik ka eestlastele, sest Põhja-Makedoonia on suure tõenäosusega Eesti suurim konkurent finaalturniiri piletile.

 

Eesti ja Itaalia kohtumine leiab aset reedel, 19. veebruaril algusega kell 13:30. Kohtumise otseülekannet näeb TV6 ja TV3 Sport telekanalite vahendusel. 

 

???? Otsustavate EM-valikmängude ajakava:
???? R, 19.02, kell 13:30: Itaalia - Eesti
⚫️ P, 21.02, kell 17:00: Venemaa - Eesti
⚪️ E, 22.02, kell 16:00: Eesti - Põhja-Makedoonia
 

 

Sulge

Ülekanded