Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Hendrik Osula.

Jukka Toijala pärast lisaaja võitu Itaalia üle: Eesti koondis tahab olla EM-finaalturniiril!

19.02.2021

Eesti meeste korvpallikoondis alistas 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja mängus Itaalia rahvusmeeskonna 105:101 (20:21, 34:23, 28:22, 12:28, 11:7). Peatreener Jukka Toijala kiitis mängujärgsel pressikonverentsil mängijate pühendumust. 

"Tegemist oli hullumeelse mänguga," alustas Toijala oma sõnavõttu. "Meil on väga noor võistkond ja mingitel hetkedel jäi puudu kogemusest, kuidas vastaste survega toime tulla. Loomulikult olen ma väga õnnelik, et me lõpuks mängu võitsime. Mängida maha 22-punktiline eduseis, minna lisaajale ja ikkagi võit koju tuua - see näitab meie mängijate sisu." 

 

Mis tingis peatreeneri arvates vastaste tagasituleku? "Me ei suutnud leida loogilisi viskeid, mängisime madala tempoga ja hakkasime liialt kella jälgima. Kui Sten-Timmu Sokk kõrvale jätta, siis meil pole väga palju kogemusi, kuid täpselt sellistest kohtumistest need kogemused tulevadki." 

 

Toijala sõnas, et on rahul mängijate pühendumusega. "Sellise suhtumise pealt on hea edasi minna. Tulles väljaspoolt Eestit ja näha selle meeskonna sisekeemiat, on mul suur au olla Eesti koondise liige.Taktikaliselt peame kindlasti asju parandama, aga sellises olukorras on väga vähe aega ja mängu käigus polegi alati rasketele situatsioonidele vastuseid võtta

 

“Eesti korvpallikoondis tahab olla EM-finaalturniiril. Ja kui tahame seal mängida, siis peame kõvade riikide vastu, nagu Serbia ja Itaalia, hakkama saama. Me astume väikeste ammudega edasi. Täna võtsime küll veidi suurema sammu. Korvpall on Eestis väga oluline ja lisaks mängijatele olen väga õnnelik kogu Eesti korvpallikommuuni üle.”

 

Eesti koondisel on nüüd B-alagrupis 2 võitu ja 2 kaotust ning järgmisena mängitakse pühapäeval Venemaaga ja EM-valikturniir lõpetatakse esmaspäeval Põhja-Makedoonia vastu.

 

 

 

Sulge

Ülekanded