Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti meeste korvpallikoondis Permis. Foto: Fiba.com

Täna otse: kas Eesti korvpallikoondis kindlustab koha EM-finaalturniiril? (Põhja-Makedoonia alistas Itaalia!)

21.02.2021

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub täna 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Venemaa rahvusmeeskonnaga. Kell 17:00 algavat kohtumist näeb otseülekandes TV6 ja TV3 Sport 2 telekanali vahendusel.

Reedel 105:101 võidumängus Itaalia üle 17 punkti ja 6 lauapalli kogunud Kaspar Treier vigastas kohtumise lõpus jalga ning peatreener Jukka Toijala otsustas talle täna puhkust anda. Midagi tõsist Treieri vigastus endast siiski ei kujuta, koondise meditsiinilise personali sõnul on tegemist kerge kõõluste venitusega. 

 

Lisaks Treierile jäävad Toijala valikust välja tagamängijad Egert Haller ja Robert Valge. Eesti koondise koosseis Venemaa vastu on seega järgmine: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Rait-Riivo Laane, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Janari Jõesaar, Henri Drell, Kregor Hermet, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar, Mihkel Kirves ja Jaan Puidet.

 

Venemaa poolelt sõitsid koduklubi Moskva CSKA juurde Semjon Antonov ja Joel Bolomboy. Eesti vastu mängivad: Jevgeni Baburin, Artem Komolov, Mihhail Kulagin, Grigori Motovilov, Ivan Strebkov, Anton Astapkovitš, Jevgeni Valiev, Stanislav Ilnitski, Anton Kvitkovski, Pavel Savkov, Andrei Vorontsevitš ja Vladimir Ivljev.

 

Venemaa alustas kodust Permi "mulli" 94:77 võiduga Põhja-Makedoonia üle, mis ühtlasi kindlustas neile edasipääsu EM-finaalturniirile. Eestil on hetkel kirjas kaks võitu ja kaks kaotust, mis annab neile B-alagrupis hetkel kolmanda koha. Põhja-Makedoonia pole nelja kohtumisega võiduarvet avanud.

 

Eesti ja Venemaa kohtusid viimati möödunud aasta novembris Tallinnas peetud valiksarja „mullis“, idanaabrid jäid toona peale 84:56.

 

Makedoonlased alistasid päeva esimeses Itaalia numbritega 87:78, mis tähendab, et Eestil on finaalturniirile pääsemiseks vaja alistada täna Venemaa või vastasel juhul otsustab eestlaste saatuse esmaspäevane kohtumine Põhja-Makedoonia vastu. Esimesest omavahelisest kohtumisest on Eestil üheksapunktiline edu.  

 

Eesti ja Venemaa mängu näeb otseülekandes TV6 ja TV3 Sport 2 telekanalite vahendusel. 

Sulge

Ülekanded