Eesti kaotas 17 kaugviset tabanud Venemaale, otsustavaks saab homne mäng Põhja-Makedooniaga

21.02.2021

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Venemaale tulemusega 52:75. Eestlaste pääsemine finaalturniirile sõltub homsest mängust Põhja-Makedoonia vastu.

Venemaa alustas kohtumist sarnaselt viimasele omavahelisele mängule täpsete kaugvisetega – esimesel veerandil tabati kaare tagant neli viset, mis tagas neile hingetõmbepausiks 17:15 eduseisu.

Teisel mänguperioodil viskas Eesti 12 silma vastaste 17 vastu ja poolajapausiks oli väljakuperemeeste eduseis kasvanud kuuele punktile (33:27).

Andrei Vorontševitši tabav kaugvise kolmanda veerandi esimestel minutitel kasvatas Venemaa eduseisu üheteistkümnele (41:30) ning Jukka Toijala võttis aja maha. Sinisärgid vastasid 8:0 vahespurdiga ja tulid mängu tagasi (41:38), kuid venelased suutsid uuesti oma mängu peale suruda, minnes 40 sekundit enne veerandi lõppu ette 53:40. Kullamäe kaugvise ja Drelli kahene tõid eestlased enne otsustavat perioodi tagasi kaheksa peale (53:45).

Neljandal veerandil meie meestel enam võimalust ei tekkinud ja Venemaa teenis valiksarja neljanda võidu. Idanaabrid tabasid 17 kaugviset 36-st ja võitsid lauavõitluse 44:28.

Jevgeni Baburin tõi Venemaa resultatiivseimana 14 punkti ja 5 lauapalli, Andrei Vorontševitš lisas 13 silma, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Mihhail Kulagini arvele kogunes 12 silma.

Eestlaste parimaks kerkis Janari Jõesaar 10 punkti, 5 lauapalli ja 3 resultatiivse sööduga. Henri Drell lisas 9 silma ning Maik-Kalev Kotsar ja Kristian Kullamäe tõid võrdselt 8 punkti.

Otsustava mängu peab Eesti homme algusega kell 16:00 Põhja-Makedoonia vastu, kellele ei tohi kaotada rohkem kui kaheksa silmaga. Kohtumist näeb otseülekandes TV6 ja TV3 Sport 2 kanali vahendusel.