Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Jukka Toijala. Foto: Hendrik Osula.

Toijala: tänane mäng on ajalugu, loetud tundide pärast peame taas valmis olema (lisatud homne koosseis!)

21.02.2021

Eesti meeste rahvuskoondis kaotas 2022. aasta EM-valiksarja eelviimases kohtumises Venemaale 52:75, mis tähendab, et määravaks saab viimane kohtumine Põhja-Makedoonia vastu. Koondise peatreener Jukka Toijala sõnas, et makedoonlaste mängupilt on teada ning vähem kui 24 tunni pärast algavaks kohtumiseks tuleb valmis olla.

“Meie vastas oli kvaliteetne meeskond ning kodupublik andis neile indu juurde. Olime poolajaks kuue punktiga taga, aga nende teise võimaluse punktid tegid meile haiget. See mäng on nüüd ajalugu, tegu on siin kui väikse EM-iga. Tähtis on füüsiliselt ja mentaalselt taastuda ning olla 19 tunni pärast valmis, et ära mängida kõige olulisem valikmäng. Võrreldes novembris toimunud mänguga olime rohkem valmis. Üks suur mure oli lauapallid ning jäime kahe esimese veerandajaga selles arvestuses alla,” rääkis Jukka Toijala mängujärgsel pressikonverentsil.

 

Mis plaaniga minnakse Põhja-Makedoonia vastu? “Kõiki asju ma mõistagi ei avalda. Oleme skautingut teinud ja teame detaile, mida nad selle koondiseakna sees näidanud on. Kõik teavad, kes on võtmemängijad. Peame näitama head kaitsemängu nende võtmemängijate Nenad Dimitrijevikj ja Jacob Wiley vastu.”

 

Koondise üks kogenumaid mängumehi Sten-Timmu Sokk täna platsil ei käinud. Miks? “Tal oli teatud probleeme. Sellel turniiril tuleb koosseis nimetada üks päev enne kohtumist. Hommikul aga mõistsime, et täna on tal keerulisem mängida kui homme ja seepärast teda platsile ka ei saatnud,” lisas Toijala.

 

Eesti läheb otsustavale mängu vastu järgmises rivistuses: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Jaan Puidet, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar.

 

Kuigi Põhja-Makedoonia peatreener Aleksandar Todorov teatas pärast võitu Itaalia üle, et kohtumises vigastada saanud Nenad Dimitrijevic Eesti vastu platsile ei tule, siis ametlikult on ta siiski mängule üles antud. Tema kõrval on Eesti vastu üles antud Bojan Krstevski, Kristijan Nikolov, Vojdan Stojanovski, Andrej Magdevski, Stojan Gjuroski, Bojan Trajkovski, Teodor Simic, Damjan Stojanovski, Damjan Robev, Luka Savikjevikj ja Jacob Wiley.

 

B-alagrupist on EM-ile kvalifitseerunud lisaks ühele korraldajariigile Itaaliale ka Venemaa. Eesti hoiab kahe võidu ja kolme kaotusega kolmandat kohta, Põhja-Makedoonial on kirjas üks võit ja neli kaotust. Eesti jaoks seisab otsustav mäng Põhja-Makedooniaga ees esmaspäeval, kell 16:00. Otseülekannet näeb TV6 ja TV3 Sport 2 vahendusel. 

 

 

Sulge

Ülekanded