Ramirent Škoda PAF Alexela G4S Spalding REFLEKS
Peasponsor
Eesti meeste korvpallikoondis Permis. Foto: Fiba.com

Täna otsepildis: Eesti meeste korvpallikoondis peab EM-valiksarjas otsustava mängu Põhja-Makedoonia vastu

22.02.2021

Eesti meeste korvpallikoondisel seisab täna algusega kell 16:00 käesoleva EM-valiktsükli kõige olulisem mäng. Vastamisi minnakse Põhja-Makedooniaga ja kaalul on ei rohkem ega vähem kui pääsemine tuleva aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile. 

Eestlastel on tabelis kaks võitu ja kolm kaotust, makedoonlastel 1 võit ja neli kaotust. Meie koondisele sobib edasipääsuks ka väikene kaotus, sest esimesest omavahelisest kohtumisest on ees üheksapunktiline edu, möödunud aasta veebruaris alistati vastased 81:72.

Peatreener Jukka Toijala sõnul tuleb vastaste liidrid kontrolli alla saada. "Oleme skautingut teinud ja teame detaile, mida nad selle koondiseakna sees näidanud on. Kõik teavad, kes on võtmemängijad. Peame näitama head kaitsemängu nende võtmemängijate Nenad Dimitrijevikj ja Jacob Wiley vastu.”

 

„Meil on hea võimalus EM-ile pääseda. Kaheksa punkti on edumaad. Teeme füüsilise, taktikalise ja psühholoogilise ettevalmistuse nii hästi, kui oskame. Usun, et kui mäng hakkab, oleme valmis,” lausus Toijala.

 

Kuigi Põhja-Makedoonia peatreener Aleksandar Todorov teatas pärast võitu Itaalia üle, et kohtumises vigastada saanud Nenad Dimitrijevic Eesti vastu platsile ei tule, siis ametlikult on ta siiski mängule üles antud. Tema kõrval on Eesti vastu rivistuses Bojan Krstevski, Kristijan Nikolov, Vojdan Stojanovski, Andrej Magdevski, Stojan Gjuroski, Bojan Trajkovski, Teodor Simic, Damjan Stojanovski, Damjan Robev, Luka Savikjevikj ja Jacob Wiley.

 

Eesti läheb otsustavale mängu vastu järgmises rivistuses: Kristian Kullamäe, Sten-Timmu Sokk, Märt Rosenthal, Martin Dorbek, Robert Valge, Janari Jõesaar, Jaan Puidet, Henri Drell, Kregor Hermet, Kaspar Treier, Rauno Nurger ja Maik-Kalev Kotsar.

 

Vaata kohtumist otseülekandes TV6 ja TV3 Sport 2 kanali vahendusel. 

 

Sulge

Ülekanded